GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:0 ZDJĘCIA, WYNIK Katowiczanie ograli zdobywcę Pucharu Polski

GKS Katowice wygrał z JKH GKS Jastrzębie 2:0
GKS Katowice wygrał z JKH GKS Jastrzębie 2:0 fot. Lucyna Nenow
GKS Katowice pokonał JKH GKS Jastrzębie 2:0 w 38. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Śląskie derby były bardzo zacięte i padły w nich tylko dwie bramki. Obydwie strzelił Grzegorz Pasiut i został bohaterem spotkania. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie wynik

Hokeiści GKS Katowice po raz drugi w tym sezonie pokonali JKH GKS Jastrzębie. Sukces nie przyszedł jednak podopiecznym trenera Piotra Sarnika łatwo. Dość powiedzieć, że przez 50 minut rywalizacji w Satelicie nie padła żadna bramka.

Gospodarze zaraz na początku spotkania musieli grać w trójkę przeciwko piątce rywali najpierw przez ponad minutę, a potem przez kolejne 34 sekundy, ale przetrzymali obydwa osłabienia. Obydwa zespoły miały okazje, ale dobrze spisywali się bramkarze Robin Rahm i Ondrej Raszka. Na gola przyszło kibicom czekać do 51 minuty spotkania. Akcję Gieksy rozpoczął Grzegorz Pasiut. Jego strzał obronił bramkarz JKH, podobnie jak dobitkę Nestori Lahdego. Wobec kolejnej dobitki Pasiuta Raszka był już jednak bezradny.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie

W końcówce trener Robert Kalaber wziął czas, a później wycofał bramkarza. Katowiczanie przejęli jednak krążek i na 21 sekund przed końcową syreną Pasiut strzałem do pustej bramki przypieczętował zwycięstwo gospodarzy. Katowiczanie odnieśli w PHL trzecie zwycięstwo z rzędu i wciąż mają szansę na zajęcie przed ostatnią rundą rywalizacji czwartego miejsca w tabeli.

Jastrzębianie pod koniec grudnia zdobyli Puchar Polski, a w czwartek do swojej kolekcjo trofeów mogą dołożyć Puchar Wyszehradzki, bo wygrali pierwszy mecz finałowy w Nitrze i są faworytami rewanżu na Jastorze. Dobre występy w pucharach odbijają się jednak na dyspozycji JKH w Polskiej Hokej Lidze, w której niedawno byli jeszcze liderem, a ostatnio grają w kratkę i spadli w niej na trzecią pozycję.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
1:0 Grzegorz Pasiut (51), 2:0 Grzegorz Pasiut (60)