GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:6. Udany rewanż jastrzębian ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Wsparcie tysiąca kibiców nie pomogło katowiczanom i przegrali oni drugi mecz play off z JKH GKS Jastrzębie  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Wsparcie tysiąca kibiców nie pomogło katowiczanom i przegrali oni drugi mecz play off z JKH GKS Jastrzębie Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym 24 lutego drugim ćwierćfinałowym meczu play off Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice przegrał z JKH GKS Jastrzębie 2:6. Podopieczni trenera Roberta Kalabera wzięli w Satelicie rewanż za poniesioną dzień wcześniej porażkę i wyrównali stan rywalizacji. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:6. Udany rewanż jastrzębian

Śląskie derby miały być najbardziej zaciętą rywalizacją w ćwierćfinale play off i tak właśnie jest. Tylko w tej parze po dwóch meczach jest remis 1:1. Jastrzębianie zrewanżowali się w piątek w Satelicie katowiczanom za porażkę w pierwszym spotkaniu i zasłużenie wygrali wyrównując stan rywalizacji.

Goście wyciągnęli wnioski z porażki na otwarcie tych zmagań i w piątkowy wieczór zagrali w Katowicach znacznie lepiej w obronie. Gracze JKH pozwolili podopiecznym trenera Jacka Płachy na zdobycie tylko dwóch bramek,. w dodatku jedną z nich stracili, gdy grali w podwójnym osłabieniu.

Jastrzębianie tym razem zaprezentowali też lepszą skuteczność i już w 8 minucie objęli prowadzenie po strzale Arkadiusz Kostka. Na to trafienie gospodarze dopingowani przez ponad tysiąc fanów szybko odpowiedzieli wyrównującym golem Juraja Simka, lecz nie pokrzyżowało to planów taktycznych JKH. Goście dalej grali swój hokej i jeszcze w I tercji Dominik Paś ponownie wyprowadził ich na prowadzenie wykorzystując karę Mateusza Romkowskiego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - JKH GKS JASTRZĘBIE

W II tercji katowiczanie próbowali odrobić straty, lecz to strzały rywali lądowały w bramce Johna Murraya. Najpierw Amerykanina z polskim paszportem pokonał Fin Olli-Petteri Viinikainen, a później Łotysz Antons Sinegubovs. Pod koniec tej odsłony jastrzębianie złapali trzy kary w odstępie niespełna minuty i musieli grać w trójkę przeciwko piątce rywali.

GieKSa wykorzystała podwójną przewagę na początku III tercji, a sposób na stojącego w bramce JKH Węgra Bence Balizsa znalazł Marcin Kolusz. Jastrzębianie kontrolowali jednak sytuację na lodzie efektem czego były trafienia Litwina Marka Kaleinkovasa oraz Łotysza Eduarda Hugo Jansona, które przypieczętowały ich wygraną.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
0:1 Arkadiusz Kostek (8), 1:1 Juraj Simek (11), 1:2 Dominik Paś (16), 1:3 Olli-Petteri Viinikainen (25). 1:4 Antons Sinegubovs (30), 2:4 Marcin Kolusz (41), 2:5 Mark Kaleinikovas (44), 2:6 Eduards Hugo Janson (53)