GKS Katowice - Odra Opole 1:2. Trzy nieuznane gole GieKSy. Zdjęcia ze sparingu oraz kibiców

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice przegrali pierwszy tegoroczny mecz sparingowy. Na boisku Rapidu zespół Rafała Góraka uległ Odrze Opole. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania oraz kibiców, którzy je oglądali.

Pierwszy mecz GKS Katowice w 2023 roku zakończył się porażką zespołu Rafała Góraka. Na boisku Rapidu katowiczan pokonała Odra Opole. W GieKSie zadebiutował Mateusz Marzec, który na Bukową trafił właśnie z Odry.

GKS rozpoczął z impetem. Już w 1 minucie katowiczanie domagali się rzutu karnego, a w 13 Adrian Błąd pokonał bramkarza rywali, jednak sędzia w obu przypadkach podejmował decyzje niekorzystne dla gospodarzy. Za to w 20 Odra sprytnie rozegrała rzut wolny i Artur Pikk pokonał Dawida Kudłę.

Ekipa Góraka miała okazje do wyrównania, ale Marzen przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a Błąd znów posłał piłkę do siatki z pozycji spalonej, podobnie jak Dominik Kościelniak w 83 minucie. Ten sam zawodnik doprowadził jednak do remisu, ale kilkadziesiąt sekund później Michał Klec głową dał Odrze trafienie na wagę wygranej.

Kolejny sparing GKS rozegra 14 stycznia z Rekordem Bielsko-Biała.

Zobaczcie zdjęcia ze sparingu GKS Katowice - Odra Opole.

GKS Katowice - Odra Opole 1:2 (0:1)