GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 1:0. GieKSa wróciła na fotel lidera eWinner II ligi ZDJĘCIA

GKS Katowice wygrał z Olimpią Grudziądz po golu strzelonym w końcówce meczuZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
GKS Katowice pokonał Olimpię Grudziądz 1:0 w meczu 25. kolejki eWinner II ligi. Katowiczanie mieli w tym meczu sporą przewagę, lecz długo nie potrafili udokumentować jej golem. Dopiero w samej końcówce gola na wagę zwycięstwa strzelił Marcin Urybnowicz. Wygrana pozwolił podopiecznym trenera Rafała Góraka wrócić na fotel lidera tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Olimpia Grudziądz.

GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 1:0. Gieksa wróciła na fotel lidera eWinner II ligi

Piłkarze i kibice GKS Katowice liczyli, że w przedświąteczną sobotę uda im się pokonać Olimpię Grudziądz i odskoczyć w tabeli Górnikowi Polkowice. Goście wprawdzie bronią się w tym sezonie przed spadkiem z eWinner II ligi, ale znacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach niż u siebie. Potwierdzili to na Bukowej, gdzie długo bardzo mądrze się bronili.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - OLIMPIA GRUDZIĄDZ

Podopieczni trenera Rafała Góraka jesienią wygrali w Grudziądzu po trzech bramkach strzelonych w II połowie., Teraz też o swoim zwycięstwie w meczu z Olimpią przesądzili dopiero po przerwie. Trzy punkty wywalczone w tym spotkaniu pozwoliły im przegonić pauzujących w tej kolejce polkowiczan i wrócić na fotel lidera drugoligowej tabeli.

Spotkanie na Bukowej rozpoczęło się od minuty ciszy upamiętniającej postać Alojzego Łyski, zmarłego niedawno trenera 50-lecia Gieksy. Później w głównych rolach wystąpili na murawie piłkarze obu drużyn. W I połowie katowiczanie mieli przewagę, ale nie przekładała się ona ani na gole, ani nawet na dogodne sytuacje strzeleckie i z boiska zwyczajnie wiało nudą.

Po przerwie gospodarze zagrali z większym animuszem i w końcu doczekaliśmy się większych emocji. Katowiczanie momentami zamykali rywali na ich połowie nacierając na ich bramkę.

Najlepszą sytuację miał w 57 minucie Arkadiusz Wożniak, który po podaniu Szymona Kiebzaka wpadł w pole karne i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale uderzył piłkę zbyt słabo, by pokonać Nikodema Sujeckiego.

Decydujące dla losów meczu okazały się zmiany dokonane przez trenera Góraka. To właśnie akcja rezerwowych wprowadzonych na murawę w 71 minucie pozwoliła katowiczanom przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zaczął ją Dominik Kościelniak - piłkę w pole karne dośrodkował Krystian Sanocki, a głową do bramki skierował ją Marcin Urynowicz zapewniając Gieksie radosne święta.

GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)