GKS Katowice - Podbeskidzie 2:2. Emocje przy Bukowej. GKS ratuje remis w doliczonym czasie!

14.08.2021. GKS Katowice - Podbeskidzie 2:2.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.08.2021. GKS Katowice - Podbeskidzie 2:2. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotnim meczu 3. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-2.. Bramki dla gości zdobyli Kacper Gach i Kamil Biliński, a katowiczanie odrobili straty za sprawą trafień Adriana Błąda i Arkadiusza Woźniaka. Zobacz ZDJĘCIA z Bukowej.

W przeszłości mecze GKS-u z Podbeskidziem często obfitowały w emocje i nie inaczej było w sobotni wieczór. Pojedynek przy Bukowej rozpoczął się od mocnego uderzenia i kilku bramkowych okazji, a wysokie napięcie utrzymało się aż do samego końca. W doliczonym czasie gry ambitni gospodarze odrobili straty z pierwszej połowy i wyrwali Góralom cenny punkt.

ZOBACZ ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 14.08.2021

Podbeskidzie mogło jechać do Katowic z duszą na ramieniu, bo dotkliwa porażka z Odrą Opole (0:3) pokazała, że nowej drużynie Piotra Jawnego daleko jest do optymalnej formy. Być może chcąc się zrehabilitować, bielszczanie od początku ruszyli do ataku. Już w pierwszych dziesięciu minutach dwóch znakomitych okazji nie wykorzystali jednak Kacper Gach i Dominik Frelek, a ofensywne nastawienie miało skutek uboczny, czyli problemy w defensywie, która nie radziła sobie z wysokim pressingiem gospodarzy. Dwa razy bliski trafienia do siatki był Filip Szymczak, ale jego pierwszy strzał wybronił Michal Pesković, a po drugim piłka trafiła w poprzeczkę.

Z szalonej wymiany ciosów zwycięsko wyszli Górale, wśród których najwięcej jakości w pierwszej połowie prezentował Joan Roman. Hiszpan w poprzednich dwóch kolejkach wchodził na boisko jako rezerwowy, ale w Katowicach wykorzystał szansę gry w wyjściowym składzie i był bliski zaliczenia dwóch asyst. Pierwszą zabrał mu Dawid Kudła, popisując się fantastyczną paradą po główce Marko Roginicia, ale przy drugiej akcji bramkarz GKS-u był już bez szans. Roman inteligentnie opanował piłkę w polu karnym po złym wybiciu Zbigniewa Wojciechowskiego, wyłożył ją Gachowi, a ten nie zmarnował okazji.

- Świetnie zareagowaliśmy po dwóch ostatnich spotkaniach. Oba zespoły grały ofensywnie, w niezłym tempie - mówił trener Piotr Jawny, który stara się zaszczepić swoim piłkarzom ofensywny styl gry. Momentami już go widać, bo po objęciu prowadzenia Podbeskidzie poszło za ciosem i wkrótce cieszyło się z drugiej bramki. Przestrzeń w środku pola dobrze wykorzystał Frelek, zagrał do Kamila Bilińskiego, a ten odwrócił się z piłką i huknął nie do obrony.

Bielszczanie mieli przewagę, ale kontrolowali wydarzenia na boisku tylko pozornie, bo GKS potrafił co jakiś czas znaleźć lukę w ich obronie. Dzięki temu jeszcze przed przerwą zdobył kontaktową bramkę. Po ładnym rozprowadzeniu akcji przez Rafała Figla i dośrodkowaniu Danina Pavlasa niefortunną interwencję zaliczył Pesković - odbił piłkę wprost pod nogi niepilnowanego Adriana Błąda, który zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie.

- Dobrze wyglądaliśmy w działaniach ofensywnych, ale gorzej w obronnych. Podbeskidzie nas dopadło i było nam trudno, ale cieszę się, że drużyna ogarnęła się w szatni i w drugiej połowie wyglądało to już dobrze - podkreślał trener Rafał Górak.

Po zmianie stron przewaga GKS-u powiększała się z minuty na minutę. Goście cofali się coraz głębiej i nie potrafili wyprowadzić skutecznego kontrataku, za co katowiczanie ukarali ich w doliczonym czasie gry. Po świetnym dośrodkowaniu Błąda Arkadiusz Woźniak wygrał pojedynek główkowy z Danielem Mikołajewskim i ustalił wynik meczu. - Drugi raz z rzędu tracimy bramkę w 90. minucie, a to jest niedopuszczalne. Ten zespół wciąż potrzebuje czasu, ale myślę, że zrobiliśmy krok do przodu - uważa Biliński. - Zabrakło nam troszeczkę doświadczenia. Myślę, że doping na stadionie GKS-u mógł dodatkowo wpływać na młodszych zawodników - dodał Jawny.

Zdecydowanie bardziej zadowoleni po końcowym gwizdku byli gospodarze, a Górak nie miał wątpliwości, że w skutecznym odrobieniu strat pomogli kibice. - Byli naszym dwunastym zawodnikiem i cały mecz fantastycznie nas dopingowali. To był kawał meczu, gratuluję moim zawodnikom hartu ducha - cieszył się trener GKS-u.

GKS Katowice 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:2)
Adrian Błąd 33', Arkadiusz Woźniak 90+1' - Kacper Gach 12', Kamil Biliński 21'

GKS: Dawid Kudła - Zbigniew Wojciechowski (81' Arkadiusz Woźniak), Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala (64' Krystian Sanocki) - Danian Pavlas, Bartosz Jaroszek (64' Oskar Repka), Rafał Figiel, Adrian Błąd, Dominik Kościelniak (71' Filip Kozłowski) - Filip Szymczak (71' Piotr Samiec-Talar).

Podbeskidzie: Michal Peškovič - Konrad Gutowski, Daniel Mikołajewski, Julio Rodríguez, Maciej Kowalski-Haberek, Kacper Gach (65' Titas Milašius) - Marko Roginić (89' Dawid Polkowski), Mathieu Scalet, Dominik Frelek (56' Jakub Bieroński), Joan Román (65' Giorgi Merebashvili) - Kamil Biliński.

Żółte kartki: Wojciechowski, Pavlas - Frelek, Roginić
Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)