GKS Katowice - Projekt Warszawa ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Wielkie emocje w Szopienicach. GieKSa urwała punkt faworytowi

12.12.2021. PlusLiga: GKS Katowice - Projekt Warszawa.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Udostępnij:
W niedzielę 12.12.2021 r. w meczu 11. kolejki PlusLigi GKS Katowice przegrał z Projektem Warszawa 2:3. Dla GieKSy było to ostatnie w tym roku spotkanie w roli gospodarza. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu w hali w Szopienicach.

Mecz GieKSy z jedną z najmocniejszych drużyn w lidze zapowiadał się bardzo ciekawie. Gospodarze nie mieli nic do stracenia, a kibice GKS-u liczyli na niespodziankę.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice - Projekt Warszawa, 12.12.2021 r.

GieKSa nie wystraszyła się faworytów

Przed spotkaniem była minuta ciszy poświęcona ofiarom pacyfikacji kopalni Wujek 16 grudnia 1981 roku. W hali rozwieszono transparent z nazwiskami górników, którzy wtedy stracili życie.

Wprawdzie pierwszego seta lepiej zaczęli goście (prowadzili 4:2), ale katowiczanie opanowali nerwy i głównie za sprawą szalejącego Jakuba Jarosza mieli trzy punkty przewagi - 17:14. Goście wspierani w hali przez swoich kibiców doprowadzili do remisu 19:19. Finisz seta należał już do GieKSy, która świetnie broniła, a kropkę nad „i” postawił Gonzalo Quiroga.

Druga partia padła łupem Projektu, głównie za sprawą poprawy gry blokiem (pięć razy skutecznie zatrzymanych ataków GKS-u).

Tie-break na koniec meczu

Katowiczanie również w przegranym secie pokazywali niezłą dyspozycję, co przełożyło się na ich grę w trzeciej partii. GKS odskoczył na 19:15 i wściekły trener Andrea Anastasi postanowił zrugać swych podopiecznych w czasie przerwy na żądanie. Nic z tego! Piotr Hain zakończył tę partię i było 2:1. Podrażniona ekipa z Warszawy z animuszem zaczęła kolejną partię - 2:6, 3:8, 5:11, 9:15, 14:20. O wszystkim decydował więc tie-brak.

Piąty set zaczął się od prowadzenia GKS-u 3:0. Trener Anastasi wziął czas. Tym razem był efekt - Projekt wyszedł na 4:3 i trener Grzegorz Słaby poprosił o przerwę. Przy zmianie stron goście prowadzili 8:7, a wkrótce 11:8 i już nie wypuścili zwycięstwa z rąk. W bloku w tie-breaku warszawianie wygrali 7:0.

MVP meczu został Michał Superlak z Projektu.

GKS Katowice - Projekt Warszawa 2:3 (25:21, 22:25, 25:20, 18:25, 9:15)

GKS Katowice: Hain, Jarosz, Ma'a, Quiroga, Drzazga, Rousseaux, Mariański (libero) oraz Domagała, Nowosielski, Kogut, Lewandowski.

Projekt Warszawa: Nowakowski, De Haro, Kwolek, Superlak, Wrona, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Blankenau, Janikowski, Fornal.