GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 1:0. Katowiczanie w połowie drogi do złota ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Drugi finałowy mecz Polskiej Hokej Ligi pomiędzy GKS Katowice i Re-Plast Unią Oświęcim był bardzo zacięty. Katowiccy kibice cały czas dopingowali gospodarzyZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W drugim meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 1:0. O wyniku spotkania zadecydował gol kapitana gospodarzy Grzegorza Pasiuta. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim.

Katowiczanie wygrali dwa pierwsze mecze w finale i są w połowie drogi do złota, na które czekają od 1970 roku. Po dwóch spotkaniach w Satelicie rywalizacja przenosi się jednak teraz do Oświęcimia, gdzie o zwycięstwa drużyny trenera Jacka Płachty będzie dużo trudniej.

Unia wyciągnęła wnioski z pierwszej finałowej potyczki i zagrała bardziej uważnie w defensywie. W efekcie w hokejowym finale zanotowaliśmy w poniedziałkowy wieczór piłkarski wynik, bo padła w nim tylko jedna bramka.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - UNIA OŚWIĘCIM

Katowiczanie mieli w I tercji przewagę, ale goście dobrze się bronili, a gdy dobre okazje do otworzenia wyniku mieli Patryk Krężołek, Patryk Wronka i Igor Smal, którzy byli sam na sam z bramkarzem, to na wysokości zdania stawał Clarke Saunders. Oświęcimianie odpowiedzieli tylko akcją Andreja Themara. Słowaka zatrzymał jednak John Murray.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu o końcowym wyniku zadecydowała druga tercja. Katowiczanie wykorzystali w niej pierwszy okres gry w przewadze i strzelili gola na wagę zwycięstwa. Autorem bramki był Grzegorz Pasiut. Kapitan GKS przymierzył w samo okienko i zasłonięty Saunders nie był w stanie zareagować.

Później gra się wyrównała. Dążąca do wyrównania Unia w III tercji doszła do głosu i w ostatniej minucie wycofała bramkarza, ale gospodarze utrzymali to skromne prowadzenie i już tylko dwóch wygranych brakuje im do zdobycia tytułu mistrza Polski.

Poniedziałkowy mecz w Satelicie oglądał komplet widzów, którzy przez całe spotkanie głośno dopingowali zespół Jacka Płachty. Kibice z pewnością pomogli katowiczanom w odniesieniu tej wygranej, a po końcowej syrenie razem z zespołem świętowali drugą finałową wygraną.

Jaromir Jagr razem z katowickimi kibicami w pierwszym meczu finałowym PHL z Unią Oświęcim kibicował GieKSieZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2. Jaromir Jagr kibi...

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Bramka
1:0 Grzegorz Pasiut (28)

Kary Katowice - 6, Unia - 6 minut

Widzów 1420

W play off 2:0 dla GKS (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz w czwartek o godz. 17.15 w Oświęcimiu.

Katowice Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Saarelainen, Monto, Smal - Kruczek, Wajda, Bepierszcz, Michalski, Krężołek - Valtola, Prokurat, Eriksson, Lehtonen, Wielkiewicz

Unia Saunders (R. Kowalówka) - Glenn, Paszek, Themar, Carlsson, Da Costa - Orlov, Stasenko, A. Streltsov, V. Streltsov, Dziubiński - Rogov, Bezuska, Trandin, Krzemień, Wanat - Noworyta, Prusak, Orekhin, Apalkov, S. Kowalówka.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani