GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2. Jaromir Jagr kibicował katowiczanom ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jaromir Jagr razem z katowickimi kibicami w pierwszym meczu finałowym PHL z Unią Oświęcim kibicował GieKSieZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Hokeiści GKS Katowice w pierwszym meczu finałowym pokonali w wypełnionej kompletem widzów Satelicie Re-Plast Unię Oświęcim 4:2. Spotkanie rozpoczynające rywalizację o złoto symbolicznie otworzył Jaromir Jagr. Legenda światowego hokeja kibicowała katowiczanom. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2. Jaromir Jagr kibicował katowiczanom

Pierwszy mecz o złoty medal Polskiej Hokej Ligi symbolicznie otworzył Jaromir Jagr. Legendarny zawodnik mający na koncie 1273 spotkania w lidze NHL przyjechał do Katowic na zaproszenie jednego ze sponsorów klubu. Czech był pierwszy raz w naszym kraju. Przed spotkaniem dostał koszulkę GieKSy i razem z blisko 1,5-tysiącami fanów zasiadających na trybunach w Satelicie kibicował gospodarzom. Jagr był pod wrażeniem gorącego dopingu sympatyków katowiczan, choć przyznał, że w Polsce gra się w hokeja trochę wolniej niż on sam poruszał się na lodzie.

Podopieczni trenera Jacka Płachty zasłużenie wygrali pierwszy pojedynek w finale będąc drużyną lepszą od oświęcimian. O sukcesie katowiczan zadecydowała druga tercja, w której gospodarze strzelili cztery bramki.

Pierwszy raz zawodnicy GKS pokonali Clarke'a Saundersa równo z syreną kończącą I tercję. Sędziowie po analizie wideo uznali jednak, że Grzegorz Pasiut posłał krązek do siatki już po upływie 20 minut gry i nie uznali gola.

To tylko podrażniło katowiczan, którzy po przerwie potrzebowali zaledwie 19 sekund, by Patryk Wronka wykorzystał podanie Bartosza Fraszki i posłał krążek do siatki. To był dziewiąty gol filigranowego napastnika w play off. Później serię strzałów na bramkę Unii skutecznym uderzeniem z bliska zakończył Mateusz Michalski.

Grzegorz Pasiut trafił do gdy katowiczanie grali w osłabieniu, czym kompletnie dobił oświęcimian. Kapitan GKS dość szczęśliwie zdobył jeszcze jedną bramkę i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Goście starali się walczyć. Pierwszą bramkę dla nich kontrze zdobył Teddy Da Costa, a w III tercji do siatki trafił Aleksandr Strielcow wykorzystując podanie brata bliźniaka Wasilija.

W końcówce trener Tom Coolen wycofał bramkarza, a że w ostatniej municue karę złapał Matias Lehtonen oświęcimianie grali sześciu na czterech, lecz nie zdołali odrobić strat i po końcowej syrenie Satelita eksplodowała z radości. Katowiczanie wygrali w tym roku po raz trzeci z Unią wliczając spotkania sezonu zasadniczego. Kolejny mecz finałowy odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.30 w małej hali Spodka.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - UNIA OŚWIĘCIM

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
1:0 Patryk Wronka (21), 2:0 Mateusz Michalski (26), 3:0 Grzegorz Pasiut (29), 3:1 Teddy Da Costa (33), 4:1 Grzegorz Pasiut (34), 4:2 Aleksandr Strielcow (49)

Kary Katowice - 8, Unia - 10 minut

Widzów 1420

W play off 1:0 dla GKS (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz w poniedziałek o godz. 17.30 w Katowicach.

Katowice Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Saarelainen, Monto, Smal - Kruczek, Wajda, Bepierszcz, Michalski, Krężołek - Valtola, Prokurat, Eriksson, Lehtonen, Wielkiewicz

Unia Saunders (R. Kowalówka) - Glenn, Paszek, Themar, Carlsson, Da Costa - Orlov, Stasenko, A. Streltsov, V. Streltsov, Dziubiński - Rogov, Bezuska, Trandin, Krzemień, Wanat - Noworyta, Prusak, Orekhin, Apalkov, S. Kowalówka.