GKS Katowice - Resovia 1:1 RELACJA, WYNIK Katowiczanie zagrają o awans w barażach

GKS Katowice po raz drugi w tym sezonie zremisował z Resovią  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Katowice po raz drugi w tym sezonie zremisował z Resovią Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot krzysztof łokaj / ppg
W meczu ostatniej kolejki II ligi GKS Katowice zremisował z Resovią 1:1. Katowiczanie nie potrafili skorzystać z porażki Widzewa ze Zniczem Pruszków, bo nie zdołali wygrać z rzeszowianami i zajęli w tabeli trzecie miejsce. To oznacza, że GieKSa nie zdołała bezpośrednio awansować do Fortuna 1. Ligi i swojej szansy na powrót na zaplecze PKO Ekstraklasy będzie szukać w barażach. Pierwszy mecz barażowy katowiczanie rozegrają we wtorek o godz. 20.15 na Bukowej ze Stalą Rzeszów. Przeczytajcie relację z meczu GKS Katowice - Resovia.

GKS Katowice - Resovia wynik relacja

Katowiczanie chcąc zachować szansę na bezpośredni awans musieli wygrać z Resovią i liczyć na potknięcie Widzewa lub Górnika Łęczna. Ponad 1300 widzów, którzy pojawili się na Bukowej, wierzyło w GieKSę, choć ta już na początku spotkania mogła stracić gola. Dawid Kubowicz w 11 minucie strzelał z metra, lecz nie trafił w bramkę.

Później inicjatywę przejęli gospodarze, a trybuny wybuchem radości zareagowały na wieści z Łodzi, gdzie Widzew stracił gola w spotkaniu ze Zniczem. Adrian Błąd z rzutu wolnego dośrodkował na tyle kąśliwie, że piłka trafiła w słupek. Potem po akcji Szymona Kiebziaka świetną okazję miał Zbigniew Wojciechowski, ale skiksował w polu karnym.

Ostatnie minuty przed przerwą dostarczyły widzom prawdziwych emocji. Najpierw gola zdobyli rzeszowianie. Po dalekim dośrodkowaniu piłkę głową zgrał Kubowicz, a młody Karol Twardowski z bliska wepchnął ją do siatki. Odpowiedź GieKSy była natychmiastowa. Arkadiusz Wożniak nabił w polu karnym piłką rękę Radosława Adamskiego, a jedenastkę już w doliczonym czasie gry wykorzystał Dawid Rogalski.

Po zmianie stron też na boisku było ciekawie. W ciągu minuty każdy z zespołów wypracował sobie po jednej znakomitej okazji. Najpierw po akcji katowiczan Błąd dośrodkował do wbiegającego w pole karne Rogalskiego, ale w ostatniej chwili piłkę na róg wybił obrońca gości. W odpowiedzi Resovia wyprowadziła szybką kontrę. Serhij Krykun był z piłką w szesnastce gospodarzy, lecz Błąd zdołał wyjaśnić sytuację.

GKS nie rezygnował. Kiebzak po akcji Woźniaka strzelał z 10 m, lecz bramkarz rzeszowian zdołał odbić piłkę. W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Dwie dobre okazje miał Woźniak, a po strzale z wolnego Kiebzaka bramkarz gości sparował piłkę na słupek. W doliczonym czasie gry obok słupka strzelał Stefanowicz. Katowiczanie lecz nie zdołali skorzystać z potknięcia Widzewa i o awans będą walczyć w barażach z szóstą drużyną II ligi. Pierwszy mecz barażowy we wtorek na Bukowej.

GKS Katowice - Resovia 1:1 (1:1)
0:1 Karol Twardowski (43), 1:1 Dawid Rogalski (45+1-karny)