GKS Katowice - Skra Częstochowa NA ŻYWO, WYNIK, LIVE, TRANSMISJA GieKSa po koronawirusie wraca do gry na derby województwa z osłabioną Skrą

Piłkarze GKS-u Katowice zakończyli kwarantannę i trener Rafał Górak od wtorku mógł prowadzić normalne treningi z drużyną. W sobotę 24 kwietnia GieKSa podejmie Skrę Częstochowa. Karina Trojok
W sobotę 24.04.2021 r. w meczu 29. kolejki eWinner 2. Ligi GKS Katowice grał ze Skrą Częstochowa. Spotkanie przy Bukowej rozpoczęło się godz. 18.30. GieKSa wraca do ligowej rywalizacji spowodowanej przypadkami koronawirusa w drużynie. Skra zagra w Katowicach personalnie osłabiona. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu GKS Katowice - Skra Częstochowa.

Koniec! GKS wygrał 2:1.

89. minuta. 2:1 dla GKS-u Katowice. Dominik Kościelniak głową z bliska kieruje piłkę do siatki!

83. minuta. Jest 1:1! Patryk Szwedzik dobił strzał Adriana Błąda, który trafił w słupek.

80. minuta. Skra gra w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył (po drugiej żółtej) Radosław Gołębiowski.

78. minuta. Goście mają kolejną okazję. Czy GKS jeszcze zerwie się do walki? Nadal 0:1.

70. minuta. Skra atakuje. Mrozek ma pełne ręce roboty.

61. minuta. Skra nie wykorzystała rzutu karnego! Karol Noiszewski strzelił z 11 metrów, a Bartosz Mrozek obronił!

55. minuta. GKS atakuje. Wynik ciągle 0:1.

Zaczęła się II połowa.

Koniec I połowy. GKS - Skra 0:1.

39. minuta. Kontra Skry. Titas Milasius uderzył po ziemi, tuż przy słupku. Skra prowadzi 1:0.

30. minuta. Skra się odgryza, ma rzuty rożne. Wynik 0:0.

20. minuta. GieKSa atakuje, ale na razie bez efektów.

10. minut za nami. Po jednej groźnej sytuacji z obu stron. Wynik 0:0.

Zaczął się mecz przy Bukowej.

Tak zapowiadaliśmy derby województwa śląskiego w II lidze:

GieKSa ostatni raz zagrała o ligowe punkty 8 kwietnia ze Zniczem w Pruszkowie. W tym spotkaniu z powodu zakażenia się koronawirusem zabrakło Grzegorza Rogali i Szymona Kiebzaka. GKS przegrał 0:1 i okazało się, że był to tylko początek problemów z COVID-19 w katowickiej ekipie.

GKS KATOWICE - SKRA LIVE

Ze względu na 13 przypadków zakażeń koronawirusem wśród piłkarzy GKS Katowice odwołano mecz z Olimpią Elbląg (przełożony na 5 maja), następnie wyjazdowe spotkanie w Stargardzie z Błękitnymi (odbędzie się 12 maja). Zawodnicy GieKSy przebywali na 10-dniowej kwarantannie i wrócili do treningów we wtorek 20 kwietnia.

Piłkarze, którzy nie musieli być w izolacji brali udział w treningach.

- Najpierw trenowaliśmy w osiem osób, których testy dały wynik negatywny - mówi pomocnik GKS-u Michał Gałecki. - Cieszyłem się, że mogę cały czas pracować na boisku, a nie w domu przed kamerką. W końcu jednak wrócili do nas zawodnicy, którzy wcześniej zakończyli kwarantannę. Natomiast od wtorku pracujemy już w komplecie.

GKS KATOWICE - SKRA NA ŻYWO

Na pierwszy ogień po przerwie pójdzie Skra Częstochowa.

- Zespół z Częstochowy sporo w tym sezonie punktuje i na pewno przyjdzie do Katowic gotowy na podjęcie walki, więc spodziewam się, że przed nami naprawdę trudny bój. Jestem jednak pełen optymizmu i wierzę, że GieKSa wróci do gry z ogromnym entuzjazmem i gotowością do walki o pełną pulę - dodaje Michał Gałecki.

GieKSa pod nieobecność straciła pozycję lidera i spadła na 3. miejsce. Katowiczanie grają o awans, na dodatek chcą się zrewanżować Skrze za październikową porażkę w Częstochowie 0:1.

GKS KATOWICE - SKRA WYNIK

Skra zajmuje 5. miejsce. W 27 meczach zdobyła 45 punktów. GKS ma 53 punkty w 24 spotkaniach. Częstochowianie ostatnio mają zadyszkę i nie wygrali od czterech meczów. Na dodatek zaliczyli trzy porażki z rzędu. W drużynie Marka Gołębiewskiego zabraknie pauzujących za kartki Piotra Noconia (on strzelił bramkę w jesiennym meczu) i Kamila Wojtyry. Adama Olejnika i Adama Mesjasza wykluczają urazy.

- Przychodzi taki moment, kiedy bardziej trzeba wykorzystać zawodników, którzy do tej pory mieli mniej szans na pokazanie się – podkreśla trener Gołębiewski. - Mówiłem chłopakom, że Mesjasza, Wojtyrę. Olejnika i Noconia będzie bardzo ciężko zastąpić, ale po to zawodnicy trenują, po to ich ściągaliśmy, aby właśnie w takich momentach wzięli ciężar gry na klatę. Nie ukrywam, że w tym meczu zagra dużo młodzieży. Jedziemy na pewno powalczyć, bo czasami jak jest ciężko, to drużyna potrafi pozytywnie zaskoczyć.

GKS KATOWICE - SKRA TRANSMISJA

Sędzią sobotniego meczu na stadionie będzie Marcin Szrek (Kielce). Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Mecz GKS Katowice - Skra Częstochowa pokaże stacja TVP Sport (również online). Początek transmisji o godz. 18.25.