GKS Katowice - Skra Częstochowa ZDJĘCIA, WYNIK W meczu beniaminków Skra zremisowała "u siebie" na Bukowej z GieKSą

16.10.2021. GKS Katowice - Skra Częstochowa.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
16.10.2021. GKS Katowice - Skra Częstochowa. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 16.10.2021 r. w meczu 13. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice zremisował ze Skrą Częstochowa 0:0. Formalnym gospodarzem spotkania przy Bukowej byli częstochowianie, których stadion nie spełnia pierwszoligowych wymogów. Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice - Skra Częstochowa.

Skra miała dłuższą przerwę, bo jej mecz z poprzedniej kolejki z Odrą w Opolu został przełożony na 20 października. Poprzednio zremisowała 0:0 w Polkowicach z Górnikiem. GieKSa zagrała zgodnie z planem z GKS-em Tychy i zremisowała 2:2, choć prowadziła 2:0.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice - Skra Częstochowa, 16.10.2021 r.

W pierwszej połowie w drużynie gości niecelnie strzelaliMikołaj Kwietniewski Piotr Nocoń. Temperaturę emocji chciał chyba podnieść bramkarz katowiczan Dawid Kudła, który wybijając piłkę sprzed polakarnego trafił w zawodnika Skry - na jego szczęście futbolóka nie poleciała do bramki. GKS miał szansę po kontrze, ale Rafał Figiel w dobrej sytuacji ze środka pola karnego nie trafił w bramkę. Temperaturę emocji chciał chyba podnieść bramkarz katowiczan Dawid Kudła, który wybijając piłkę sprzed polakarnego trafił w napastnika Skry, ale na jego szczęście futbolóka nie poleciała do bramki.

W drugiej części fani GieKSy przeżyli huśtawkę nastrojów. W 66. minucie sędzia Paweł Malec podyktował rzut karny dla Skry, oceniając, że Macieja Masa faulował Michał Kołodziejski. Szymon Szymański ustawił piłkę na „wapnie”. Arbiter postanowił jednak sprawdzić jeszcze sytuację w systemie VAR. Po trzech minutach anulował karnego i na trybunach słychać było oddech ulgi!

Sędzia doliczył aż 6 minut, w których oba zespoły również nie znalazły sposobu na umieszczenie piłki w siatce, choć GieKSa miała jeszcze trzy rożne. W ostatniej doliczonej minucie Kołodziejski mógł dać gospodarzom zwycięstwo, ale Mateusz Kos po jego uderzeniu głową wyciągnął się jak struna i złapał piłkę!

Słaby, choć pełen walki, mecz beniaminków zakończył się bezbramkowym remisem.

Skra Częstochowa - GKS Katowice 0:0

Skra: Mateusz Kos - Krzysztof Napora, Oskar Krzyżak, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Łukasz Winiarczyk (79. Kamil Lukoszek) - Mikołaj Kwietniewski (70. Kamil Wojtyra), Szymon Szymański, Marcin Stromecki, Piotr Nocoń - Maciej Mas (70. Dawid Niedbała).

GKS Katowice: Dawid Kudła - Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski - Zbigniew Wojciechowski (78. Arkadiusz Woźniak), Rafał Figiel, Oskar Repka, Patryk Szwedzik (79. Krystian Sanocki), Adrian Błąd, Danian Pavlas - Filip Kozłowski (70. Filip Szymczak).

Żółte kartki:Nocoń, Stromecki - Janiszewski, Kozłowski, Repka

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)

Widzów: 1.486