GKS Katowice - Sokół Ostróda 2:1. Zobaczcie zdjęcia z urodzinowego meczu GieKSy!

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice wygrali z Sokołem Ostróda 2:1 i uczcili w ten sposób urodziny klubu. A przy okazji pokonali kolejną przeszkodę na drodze do powrotu do Fortuna I ligi. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

W sobotę 27 lutego GKS Katowice świętował 57 urodziny. Dzień uczcili najpierw siatkarze zwycięstwem nad Indykpolem AZS Olsztyn, a potem piłkarze pokonując Sokoła Ostróda.

Pierwszy gol dla zespołu Rafała Góraka padł już w 13 minucie. Adrian Błąd dośrodkował w taki sposób, że po błędzie obrońców piłka trafiła do Michała Gałeckiego, który w trudnej sytuacji pokonał Błażeja Niezgodę. Bramkarz Sokoła miał zresztą w tym meczu dużego pecha. W 24 minucie katowiczanie wyprowadzili świetną akcję, w której Filip Kozłowski zamiast podać do Arkadiusza Woźniaka zdecydował się na strzał i trafił golkipera gości prosto w twarz. Niezgoda został znokautowany i zmienił go 17-letni Kacper Terlewski.

W drugiej połowie GKS podwyższył wynik. Arkadiusz Woźniak wpakował piłkę do pustej bramki po błędzie obrońców gości. Kibice stojący poza stadionem urządzili urodzinowy pokaz sztucznych ogni:

Sokół nie zamierzał się jednak poddawaći w 61 minucie było już tylko 2:1. Tradycyjne na Bukowej nerwy trwały do końca, nawet gdy ostródzianie grali w dziesiątkę po faulu Wojciecha Mazurowskiego na Kozłowskim. GKS zgarnął jednak kolejne trzy punkty dzięki czemu zajmuje w tabeli II ligi pozycję lidera!

Zobaczcie zdjęcia z urodzinowego meczu na Bukowej.

GKS Katowice - Sokół Ostróda 2:1 (1:0)