GKS Katowice - Stal Rzeszów 4:1. GieKSA wraca do 1 ligi! Zobaczcie zdjęcia!

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
GKS Katowice, aby awansować do Fortuna 1. Ligi, musiał w poniedziałkowym meczu pokonać Stal Rzeszów. Emocje na Bukowej zapowiadały się olbrzymie i takie też były. Zespół Rafała Góraka rozgromił rywali, hat-tricka ustrzelił Arkadiusz Woźniak i po dwóch latach katowiczanie wracają na zaplecze PKO Ekstraklasy. Zobaczcie relację i zdjęcia z meczu GKS Katowice - Stal Rzeszów.

GKS Katowice - Stal Rzeszów 4:1

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

KONIEC MECZU! GKS WRACA DO 1. LIGI!

90' Sędzia dolicza 3 minuty.

82' Koniec meczu coraz bliżej. Na trybunach trwa już fiesta.

80' Stal atakuje, wykorzystując rozprężenie w zespole GKS.

75' Rafał Górak dokonuje zmian. Piłkarze żegnani są owacjami.

70' W Katowicach trwa już odliczanie minut dzielących GKS od 1. ligi.

Goście nie mają już większej ochoty na grę.

54' Kolejny gol dla GieKSy! Hat-trick Woźniaka!

49' Piorunująca akcja prawą stroną boiska Woźniaka i uderzona z kąta piłka ląduje w siatce! 3:1 i 1. liga na wyciągnięcie ręki

Zaczynamy drugą połowę.

Do przerwy GKS prowadzi 2:1. Od awansu zespół z Katowic dzieli już tylko 45 minut.

44' Arkadiusz Woźniak i 2:1 dla GKS-u! Katowiczanie trochę chyba uśpili rywali i nagle przyspieszyli. Asysta Adriana Błąda! Świetna akcja gospodarzy.

38' więcej gry w środku boiska.

Sędzia główny też ma coraz więcej pracy. Są żółte kartki dla Jaroszka i Sylwestrzaka.

Nerwowo też przy linii bocznej.

29' Woźniak też rewanżuje się strzałem nad bramką.

28' znów gorąco pod bramką GKS-u, ale piłka mija poprzeczkę. Rzeszowianie wyglądają solidniej.

24' Kibice na pewno się nie nudzą. Tempo akcji na razie na najwyższych obrotach.

23' Katowiczanie otrząsnęli się z szoku po stracie gola i mecz znów się wyrównał.

21' Królczyk ratuje GKS, jakimś cudem odbija strzał Bartosza Wolskiego z 5 metrów.

19' GKS w opałach. Stal nie schodzi z połowy Katowic.

15' Stal poczuła wiatr w żagle, bramkarz GKS-u ma okazje, by się wykazać.

10' Wojciech Rejman z rzutu wolnego doprowadza do wyrównania. Ależ wymiana ciosów na Bukowej!

W telewizyjnych powtórkach widać, że bramka nie powinna zostać uznana. Sędzia asystent nie zauważył spalonego.

7' 1:0 dla Gieksy! Akcja Arkadiusza Woźniaka, dośrodkowanie w pole karne, a tam Adrian Błąd sprytnie pakuje piłkę do siatki

Poniedziałkowy mecz rozpoczyna GKS, a konkretnie Adrian Błąd.

Mecz na Bukowej rozpocznie się za 4 minuty.

Sytuacja jest jasna. Zwycięstwo da GieKSie awans do 1 ligi.

Do rozpoczęcia meczu zostało 20 minut

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ

Piłkarze GKS Katowice stają przed szansą, by po dwóch latach wrócić do Fortuna 1. Ligi. Zespół Rafała Góraka do osiągnięcia celu potrzebuje zdobycia dwóch punktów w dwóch ostatnich meczach. Sprawę może rozstrzygnąć już w poniedziałek 7 czerwca, ale musi pokonać na Bukowej Stal Rzeszów. W przeciwnym przypadku wszystko rozstrzygnie się dopiero na wyjeździe w Ostródzie.

Dla gości poniedziałkowy mecz też ma jednak olbrzymie znaczenie. Stal walczy o udział w barażach o awans. Do zajmującej szóste, ostatnie związane z tym miejsce, traci tylko jeden punkt. W ostatniej kolejce rzeszowianie zagrają u siebie z Lechem Poznań i będą zdecydowanymi faworytami.

W zespole Stali znajduje się aż pięciu byłych piłkarzy GKS-u: Grzegorz Goncerz (król strzelców I ligi w barwach tego klubu), Dominik Sadzawicki, Radosław Sylwestrzak, Damian Michalik i Oktawian Skrzecz. To akurat dla katowiczan kiepska wróżba, bo oni akurat byli "kaleczeni" przez swoich dawnych zawodników wyjątkowo często.

W ekipie Rafała Góraka zabraknie bardzo skutecznego (12 goli) Filipa Kozłowskiego, który przekroczył limit żółtych kartek.

To 23. mecz GKS-u ze Stalą. Katowiczanie wygrali 7 razy, zremisowali 11 i przegrali 5. Jesienią w Rzeszowie GKS wygrał 1:0.

Sędzią meczu GKS Katowice - Stal Rzeszów będzie Karol Arys (Szczecin).

GKS Katowice - Stal Rzeszów gdzie oglądać, transmisja, online
Mecz GKS Katowice - Stal Rzeszów pokaże na żywo TVP Sport, online tvp.sport.pl, a tekstową relację live znajdziecie na dziennikzachodni.pl.