GKS Katowice - Unia Oświęcim 3:2. Zobaczcie zdjęcia ze zwycięskiej wojny w Satelicie

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Piąty mecz fazy play off pomiędzy GKS Katowice i Unią Oświęcim poprzedziła decyzja Polskiej Hokej Ligi, odrzucająca wniosek oświęcimian o walkower za spotkanie numer dwa, w którym w śląskiej drużynie nie zagrał wymagany młodzieżowiec. Na lodzie i wokół niego mocno iskrzyło, a z tej wojny po dogrywce zwycięsko wyszli katowiczanie, którzy prowadzą w rywalizacji do czterech zwycięstw 3:2. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania w Satelicie.

Przez cały mecz numer pięć na lodzie trwała zażarta walka. Inicjatywa należała do GKS Katowice, ale Unia nie pozostawała dłużna. W pierwszej tercji gole jednak nie padły.

W drugiej odsłonie gospodarze mieli świetne okazje do zdobycia gola grając w osłabieniu. W 32 minucie katowiczanie objęli jednak prowadzenie za sprawą Mikaela Kuronena. Oświęcimianie próbowali odpowiedzieć i obrońcy GKS mieli sporo pracy.

Wyrównanie padło w 46 minucie, gdy Luka Kalan niemal samodzielnie rozmontował całą defensywę Katowic. Pięć minut później Kirił Liamin w zamieszaniu podbramkowym przywrócił prowadzenie gospodarzy. Zdesperowana Unia raz jeszcze zniwelowała stratę grając w przewadze.

Dogrywka nie trwała długo. Po niespełna minucie kapitan Grzegorz Pasiut zamknął kontrę pewnym strzałem i dał GieKSie prowadzenie w play-off 3:2. Kolejny mecz w sobotę 6 marca o godzinie 18 w Oświęcimiu.

GKS Katowice - Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, d. 1:0)
1:0 Mikael Kuronen (32), 1:1 Luka Kalan (47), 2:1 Kiriłł Lamin (51), 2:2 Daniił Oriechin (55), 3:2 Grzegorz Pasiut (61)
Katowice Simboch (Miarka) - Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalik - Liamin, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat - Andersons, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus