GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:2 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Katowiczanie grali do końca i odrobili dwie bramki w końcówce!

15.05.2021 r. GKS Katowice - Wigry Suwałki.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W sobotę 15.05.2021 r. w meczu 33. kolejki eWinner 2. Ligi GKS Katowice zremisował z Wigrami Suwałki 2:2 (0:2), choć do 88. minuty goście prowadzili dwoma bramkami. Zobacz ZDJĘCIA z meczu na stadionie przy Bukowej, na którym po długiej przerwie byli kibice.

Na Bukową wreszcie wrócili kibice, którzy głośno od początku wspierali GieKSę, która chce awansować do Fortuna 1. Ligi bez konieczności walki w barażach. Po drugiej straconej bramce brakło im cierpliwości i dosadnie wyrażali swoje niezadowolenie.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice - Wigry Suwałki oraz kibiców na Bukowej

GKS w słupek i poprzeczkę, a Wigry do siatki

Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście. W 6. minucie pozostawiony bez opieki Michał Żebrakowski główkował niecelnie z kilku metrów. GieKSa odpowiedziała strzałem z dystansu Marcina Urynowicza. W 12. minucie w zamieszaniu na polu karnym przytomnie zachował się Krystian Sanocki, jednak jego strzał trafił w słupek!

W 33. minucie huknął z rzutu wolnego Adrian Błąd i Hieronim Zoch wybił piłkę na rzut rożny. Trzy minuty później bramkarz Wigier sparował piłkę na poprzeczkę po strzale z bliska Sanockiego.

Potem nastąpiło pięć minut, które wstrząsnęły Katowicami. Najpierw Kacper Wełniak strzelił z ostrego kąta w długi róg i pokonał Bartosza Mrozka, potem Żebrakowski głową podwyższył na 2:0 dla gości. Kibice nie wytrzymali i zaczęli skandować „K… mać, GieKSa grać”, a gdy piłkarze schodzili do szatni żegnały ich gwizdy.

GieKSa w końcówce zdobyła gola kontaktowego i poszła za ciosem

Na początku drugiej połowy kibice w ciszy oglądali mecz, a GieKSa starała się coś zmienić. W 55. minucie Urynowicz z rzutu wonego strzelił w porzeczkę. W 71. minucie Zoch świetnie obronił strzał Urynowicza, również z wolnego.

Im bliżej końca, tym w katowickim obozie było coraz bardziej nerwowo. Trener Górak za swoje zachowanie został ukarany żółtą kartką (83. minuta).

GieKSa w 88. minucie ożywiła swoich kibiców, bo Grzegorz Janiszewski skierował z bliska piłkę do siatki i było tylko 1:2. To nie był koniec! Urynowicz pięknie przymierzył z wolnego w doliczonym czasie.

Wigry jeszcze mogły zadać cios, ale Mrozek obronił, gdy strzelał Denis Gojko.

GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Kacper Wełniak (37), 0:2 Michał Żebrakowski (42), 1:2 Grzegorz Janiszewski (88), Marcin Urynowicz (90+1)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski (63. Grychtolik), Jędrych, Janiszewski, Rogala - Sanocki (63. Pavlas), Gałecki (79. Jaroszek), Urynowicz, Błąd, Kościelniak (66. Woźniak) - Kozłowski (79. Kurbiel).

Wigry: Zoch - Orzechowski (51. Gierach), Piekarski, Grzelak, Liszka - Sauczek, Kamiński, Mularczyk -Wełniak (60, 90. Gojko), Adamek, Żebrakowski (60. Czułowski).

Żółte kartki: Urynowicz, Jędrych - Grzelak, Wełniak.

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)