GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:0 Zabójcze przewagi GieKSy ZDJĘCIA

Hokeiści GKS Katowice łatwo pokonali Zagłębie Sosnowiec  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Katowice łatwo pokonali Zagłębie Sosnowiec Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Hokeiści GKS Katowice odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. W niedzielny wieczór pokonali w Satelicie Zagłębie Sosnowiec 5:0. Derby nie były zbyt zacięte, bo gospodarze szybko strzelili rywalom dwie bramki i później kontrolowali sytuację na lodzie. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:0 Zabójcze przewagi GieKSy

Po dwóch cennych wyjazdowych zwycięstwach z Comarch Cracovią i Energą Toruń hokeiści GKS Katowice wrócili na swoje lodowisko, gdzie podejmowali Zagłębie Sosnowiec. Z przedostatnią drużyną tabeli Polskiej Hokej Ligi katowiczanie wygrali w tym sezonie już trzy razy i byli zdecydowanymi faworytami tej potyczki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

W Satelicie wszystko potoczyło się zgodnie z planem i katowiczanie pokonali sosnowiczan po raz czwarty bezlitośnie wykorzystując fakt, że hokeiści Zagłębia często wędrowali na ławkę kar. Podopieczni trenera Andrieja Parfionowa szybko strzelili dwie bramki. Najpierw do siatki trafił Filip Starzyński wykorzystując podanie byłego gracza Zagłębia Dominika Nahunki, a 30 sekund później grę w liczebnej przewadze wykorzystał Maciej Kruczek.

Gospodarze mogli prowadzić po I tercji wyżej, ale Grzegorz Pasiut w 19 minucie nie wykorzystał rzutu karnego przegrywając pojedynek z Michałem Czernikiem. Bramkarz sosnowiczan po raz kolejny skapitulował pod koniec II tercji. GKS znów grał w przewadze, a krążek do siatki skierował na raty Mikael Kuronen, bo pierwszy uderzenie Fina obronił Czernik.

Katowiczanie w niedzielę grali bardzo skutecznie w okresie gry w przewadze. Gdy w III tercji GKS grał w piątkę przeciwko trójce sosnowiczan Białorusin Andriej Stiepanow już po 24 sekundach podwójnego osłabienia gości bez problemu umieścił krążek w ich bramce. Zwycięstwo GieKSy w końcówce przypieczętował Mateusz Adamus.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
1:0 Filip Starzyński (12), 2:0 Maciej Kruczek (13), 3:0 Mikael Kuronen (36), 4:0 Andriej Stiepanow (47), 5:0 Mateusz Adamus (58)