GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA GieKSa wyrwała seta mistrzom Polski

14.02.2021. PlusLiga: GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.02.2021. PlusLiga: GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W niedzielę 14.02.2021 r. w meczu PlusLigi siatkarze GKS-u Katowice przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3. Lider i mistrz Polski wywiązał się z roli faworyta, a GieKSa nadal nie jest pewna play-off. Zobacz ZDJĘCIA z meczu w hali w Katowicach-Szopienicach.

GKS Katowice ciągle walczy o czołową ósemkę, czyli o fazę play-off. Rywale GieKSy w grze o ten cel przegrali swoje sobotnie mecze - Indykpol AZS Olsztyn z PGE Skrą Bełchatów 0:3, a Cuprum Lubin z Asseco Resovią 1:3.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu PluLigi GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA przyśpieszyła w końcówce seta

GKS Katowice nie był faworytem w meczu z mistrzem Polski, liderującym w tabeli PlusLigi. W pierwszym secie goście na początku wypracowali dwa punkty przewagi - 4:2, a później mieli trzy punkty „do przodu” - 9:6. Katowiczanie dzielnie stawiali czoła i było 16:15 dla ZAKSY. W tym momencie kędzierzynianie odskoczyli na 18:15 i trener Grzegorz Słaby poprosił o przerwę. Goście robili swoje, kolejny czas dla katowiczan nie wybił z ich rytmu i wygrali seta 25:20.

GKS mógł tylko poprawić wynik

Goście poszli za ciosem od początku drugiej partii i prowadzili 4:1, następnie 14:5, 17:8, 20:12. GieKSie próbowała już tylko poprawiać wynik, tym bardziej, że w ekipie ZAKSY pojawili się na parkiecie rezerwowi. Udało się, ale drugi set i tak był już na straty.

Gospodarze z nową energią

Trzy asy Kamila Kwasowskiego dały energię GieKSie i prowadzenie 6:3. Trener Nikola Grbić wziął czas, ale katowiczanie po przerwie znów zdobyli punkt i było 7:3. Przy wyniku 9:4 ZAKSA ponownie wzięła czas. Świetnie spisywał się Wiktor Musiał i mieliśmy 11:4. Przewaga gospodarzy wynosiła już 6 punktów (14:8). Lider nie zamierzał puszczać tego seta i GKS miał w zapasie tylko dwa punkty - 15:13. Gospodarze dzięki dobrej zagrywce uciekli na 21:16 po ataku Jakuba Szymańskiego i wygrali seta 25:19 (as Kwasowskiego).

Ostatnia akcja sterowana przez trenera

W czwartym secie trwała zacięta walka, aż ZAKSA odskoczyła na 9:6. Trener katowiczan natychmiast zareagował wzięciem czasu, tak samo było przy stanie 9:13. Goście prowadzili 16:11, ale GKS jeszcze walczył, mając tylko punkt straty na finiszu partii - 23:24. Wtedy Nikola Grbić poprosił o naradę z zespołem. Aleksander Śliwka zgodnie z zaleceniem trenera, wziął na siebie ostatni atak.

ZAKSA w środę zagra w ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski z Asseco Resovią. GieKSa zagra w następnym meczu igowym zmierzy się z AZS-em Olsztyn. To będzie bój o play off.

GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (20:25, 19:25, 25:19, 23:25)

GKS: Kohut, Firlej, Kwasowski, Buchowski, Jarosz, Zniszczoł, Watten (libero) oraz Szymański, Musiał, Nowakowski, Ogórek (libero)

ZAKSA: Smith, Śliwka, Kaczmarek, Toniutti, Kochanowski, Semeniuk, Zatorski (libero) oraz Kluth, Prokopczuk, Depowski, Staszewski, Rejno