GKS Katowice - Zawisza 1:0 TRANSMISJA ONLINE Mecz dwóch drużyn z aspiracjami

GKS Katowice - Zawisza: Kluby znają się bardzo dobrze. Grają ze sobą od lat
GKS Katowice - Zawisza: Kluby znają się bardzo dobrze. Grają ze sobą od lat Arek Gola/Dziennik Zachodni
GKS Katowice - Zawisza 1:0 Bartosz Iwan strzelił w 16. minucie i takim wynikiem zakończył się mecz TRANSMISJA NA ŻYWO W 16. kolejce pierwszej ligi GKS Katowice zmierzył się na swoim stadionie z Zawisza Bydgoszcz. Mecz dwóch zespołów mających wysokie aspiracje odbył się jednak bez publiczności.

GKS Katowice - Zawisza TRANSMISJA NA ŻYWO ONLINE

Przed tym spotkaniem oba zespoły dzieliły w tabeli zaledwie trzy punkty. Zawisza ostatnie spotkanie jednak przegrał u siebie z Wisłą Płock, podczas gdy katowiczanie zremisowali w Głogowie z Chrobrym. - Chcieliśmy się podnieść po ostatnim meczu, naszym celem były trzy punkty, ale się nie udało - mówił po meczu trener bydgoskiej drużyny Maciej Bartoszek.

W pierwszej połowie niewiele się działo na stadionie przy ulicy Bukowej. Gra toczyła się głównie od jednego do drugiego pola karnego. Bydgoszczanie w ciągu 45 minut nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Mateusza Kuchty. Katowiczanie podobnie, ale od 16 min prowadzili 1:0. Piłka chodziła jak po sznurku od Rafała Pietrzaka do Grzegorza Goncerza i Pawła Szołtysa aż w końcu trafiła do Bartosza Iwana. Ten uderzył z 16. metrów, piłka odbiła się jeszcze od Krzysztofa Nykiela i wpadła do siatki Zawiszy.

Po zmianie stron Zawisza zaatakował odważniej, ale nadal nie potrafił stworzyć sobie dobrych sytuacji strzeleckich. W 57 min po dośrodkowaniu Krzysztofa Nykiela piłkę głową próbował skierować do bramki Arkadiusz Gajewski, a w 64 tuż obok słupka strzelił Jakub Łukowski. -W drugiej połowie bardziej się odkryliśmy i mieliśmy swoje szanse, ale też mogliśmy stracić kolejne bramki - przyznał szkoleniowiec Zawiszy.

Dwa razy bliski pokonania Łukasza Salepi był Goncerz, raz próbował to zrobić Wojciech Trochim.- Zadowolony jestem z punktów, mniej z gry - ocenił spotkanie trener Brzeczek. - Brakowało spokojnego rozegrania, za dużo było nerwowości w naszej grze.

GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)
1:0 Bartosz Iwan (16)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź)
Bez udziału publiczności

GKS Kuchta - Czerwiński, M. Kamiński, Jurkowski, Pietrzak - Szołtys (61. Frańczak), Pielorz, Leimonas (74. Burkhardt), Iwan (83. Trochim), Wołkowicz - Goncerz

Zawisza Sapela - S. Kamiński, Nawotczyński, Stawarczyk, Nykiel - Smektała (64. Łukowski), Panayotov, Drygas, Silva (46. Alaverdaszwili), Patejuk - Gajewski (77. Lewicki)

Żółte kartki Pielorz, Burkhardt, - Nawotczyński, Panayotov, Gajewski
Czerwona kartka Panayotov (84 min)

MECZ GKS KATOWICE - ZAWISZA WYNIK

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

– To ostatni nasz mecz przy Bukowej w tej rundzie, następny rozegramy dopiero w marcu. Fajnie byłoby pożegnać się z tym stadionem i murawą kompletem punktów - mówi napastnik GKS Grzegorz Goncerz.

Przed sezonem oba zespoły zapowiadały, że powalczą o o ekstraklasę, ale na razie meldują się w środku tabeli. Katowiczanie mają za sobą okres świetnej gry. Po zmianie trenera katowiczanie jeszcze nie przegrali, a w pięciu ostatnich spotkaniach stracili tylko dwie bramki. Dobra passę będą chcieli podtrzymać w meczu z Zawiszą.

- Mamy świadomość, że przy naszym zwycięstwie doskakujemy blisko do czołówki, ale w przeszłości takich szans nie wykorzystaliśmy - przegrywaliśmy. Jesteśmy mocniejsi o te doświadczenia z poprzednich lat i jeśli zrealizujemy to, co założyliśmy sobie przed meczem, to jestem spokojny o wynik – przekonuje na stronie klubowej kapitan katowiczan Grzegorz Goncerz.

GDZIE OGLĄDAĆ MCZ GKS KATOWICE - ZAWISZA NA ŻYWO?

Zespół z Bukowej pod wodza Jerzego Brzęczka jeszcze nie przegrał w lidze. Trzy mecze wygrał (z Bytovią, Chojniczanka i Dolcanem) i dwa zremisował ( ze Stomilem i Chrobrym).

Fajnie byłoby pożegnać się z tym stadionem i murawą kompletem punktów. Zrobimy, co w naszej mocy, żeby wygrać. Czeka nas ekstremalnie ciężki mecz ze spadkowiczem z ekstraklasy, ale znamy mocne i słabsze strony Zawiszy. Jeśli rozegramy takie spotkanie, jak w pierwszej połowie z Dolcanem, to będzie dobrze. Chcemy zapunktować pierwszy raz w listopadzie – podkreśla napastnik GKS.

KTO WYGRA MECZ GKS KATOWICE - ZAWISZA?

Do zakończenia jesiennej rundy pozostało jeszcze dwie kolejki, dwa mecze rozegrane zostanę awansem, ale katowiczanie już myślą o rundzie rewanżowej. Piłkarze GKS Katowice będą trenować do 11 grudnia, po nowym roku wznowią zajęcia 11 stycznia .

Zimą pierwszoligowiec z Bukowej zaplanował dwa obozy przygotowawcze. Katowiczanie 18 stycznia na kilka dni wyjadą do Rybnika-Kamienia, drugi obóz planowany jest w lutym i odbędzie się najprawdopodobniej w kraju.