GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:3 [GALERIA ZDJĘĆ]

GKS Katowice na powitanie z drugą ligą przegrał ze Zniczem Pruszków. Zbudowany od podstaw zespół został przez rywali bezlitośnie wypunktowany.

Z pewnością nie takiego początku drugoligowego sezonu spodziewali się kibice GKS Katowice. W pierwszym meczu zespół Rafała Góraka przegrał na własnym stadionie 1:3.

Początek nie zapowiadał katastrofy. GKS dominował na boisku, a Znicz koncentrował się na przeszkadzaniu w grze i korzystał na świetnej formie swojego bramkarza. Nieoczekiwanie po 20 minutach wszystko zaczęło się zmieniać, a pruszkowianie od razu to wykorzystali, gdy Paweł Moskwik w zamieszaniu na polu karnym kompletnie zmylił Bartosza Mrozka.

Znicz poszedł za ciosem i na przerwę schodził z prowadzeniem 3:0. Najpierw sędzia uznał, że Radek Dejmek faulował w polu karnym i podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Maciej Machalski, a potem Patryk Czarnowski podwyższył wynik strzałem z dystansu.

Po przerwie katowiczanie znów przejęli inicjatywę i tym razem zamienili ją na bramkę Arkadiusza Jędrycha. Jak się okazało na nic więcej Znicz już im nie pozwolił.

GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:3 (0:3)
0:1
Paweł Moskwik (26), 0:2 Maciej Machalski (36-karny), 0:3 Patryk Czarnowski (43), 1:3 Arkadiusz Jędrych (63)
Katowice Mrozek - Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala - Wroński (79. Grychtolik), Gałecki (46. Habusta), Stefanowicz, Błąd, Kiebzak (59. Urynowicz) - Rumin (76. Rogalski).
Znicz Gradecki - Bochenek, Rybak, Baran, Drobnak - Rackiewicz (78. Szymański), Noiszewski (69. Obst), Machalski, Moskwik (67. Tarnowski) - Czarnowski, Zjawiński.