GKS Tychy - Adler Mannheim 2:3 ZDJĘCIA RELACJA Tyszanie ulegli mistrzom Niemiec dopiero po dogrywce

GKS Tychy przegrał po dogrywce z Adler Mannheim 2:3
GKS Tychy przegrał po dogrywce z Adler Mannheim 2:3 fot. Arkadiusz Gola
W swoim drugim meczu w Hokejowej Lidze Mistrzów GKS Tychy zdobył pierwszy punkt. Mistrzowie Polski po zaciętym boju ulegli Adler Mannheim po dogrywce 2:3. Gola decydującego o wygranej mistrza Niemiec strzelił Matthias Plachta - syn pochodzącego z Katowic byłego zawodnika i trenera reprezentacji Polski Jacka Płachty. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Adler Mannheim.

W drugim występie w Hokejowej Lidze Mistrzów GKS był o krok od sprawienia ogromnej niespodzianki. Tyszanie toczyli z mistrzem Niemiec zacięty bój i niewiele brakowało, by przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Mistrzowie Polski wyciągnęli wnioski z pierwszego spotkania z Djurgarden, w którym aż pięć bramek stracili w okresie gry w osłabieniu. Wprawdzie w spotkaniu z Adler Mannheim złapali podobną liczbę kar, ale za to dobrze się w nich bronili i ani razu nie dali się zaskoczyć grając czterech na pięciu. Sami tymczasem już w 8 min. wykorzystali liczebną przewagę i po strzale Aleksa Szczechury objęli prowadzenie.

Niemcy odpowiedzieli w II tercji, gdy w odstępie 108 sekund dwa razy pokonali Johna Murraya i wyszli na prowadzenie. Gorący doping tyskich kibiców napędzał jednak tyski zespół i jeszcze przed końcem tej odsłony GKS wyrównał, a strzelcem bramki był Michael Szmatula.

W III tercji, mimo okazji z obu stron, bramki nie padły. Hokeiści Adler Mannheim oddali ponad dwa razy więcej strzałów na bramkę niż tyszanie, ale zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. Potrwała ona tylko 53 sekundy, bowiem tyle czasu potrzebował Matthias Plachta by umieścić krążek w tyskiej siatce. Jacek Płachta kiedyś miał nadzieję, że jego syn będzie grał w reprezentacji Polski, ale wychowany w Niemczech zawodnik wybrał występy w kadrze Niemiec, której jest mocnym punktem, co udowodnił w Tychach.