GKS Tychy - Arka Gdynia 1:0 WYNIK, ZDJĘCIA, RELACJA Tyszanie wrócili do zwycięstw! Arka nie wykorzystała rzutu karnego

01.04.2021. GKS Tychy - Arka Gdynia 1:0  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
01.04.2021. GKS Tychy - Arka Gdynia 1:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W czwartek 1.04.2021 r. w meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Arką Gdynia 1:0 (1:0). Bramkę zdobyli Wiktor Żytek (41). Goście w 75. minucie nie wykorzystali rzutu karnego, gdy Łukasz Wolsztyński trafił w poprzeczkę. Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - Arka Gdynia.

Po pięciu zwycięstwach z rzędu GKS Tychy zanotował porażkę 1:2 z Sandecją w Nowym Sączu oraz dwa remisy 0:0 - u siebie z GKS-em Bełchatów i w Rzeszowie z Resovią. W czwartek chciał pokonać Arkę, z którą wygrał 2:0 w Gdyni. Oba zespoły walczą o awans do PKO Ekstraklasy, dlatego w czwartek zapowiadał się pierwszoligowy hit.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - Arka Gdynia

Kapitan tyszan został na ławce

W wyjazdowym meczu z Resovią GKS-u Tychy zabrakło kapitana drużyny Łukasza Grzeszczyka. Przeciw Arce znalazł się w składzie, ale zasiadł na ławce rezerwowych.

Arka częściej strzelała, ale GKS prowadził

Już w 2. minucie tyszanie groźnie zaatakowali - po składnej akcji zza pola karnego uderzył Sebastian Steblecki i Daniel Kajzer popisał się efektowną paradą. Gospodarze atakowali, Arka miała problem z wydostaniem się z własnej połowy. Gdy to już się stało było bardzo blisko gola. Maciej Rosołek wyłożył piłkę w pole bramkowe, a Mateusz Żebrowski uderzył nieczysto i nie wykorzystał świetnej okazji.

To był sygnał ostrzegawczy, bo od 20. minuty Konrada Jałocha miał pełne ręce roboty, a przed jego bramką bito na alarm. Bramkarz GKS-u obronił m.in. strzał Harisa Memicia oraz wślizgiem przed polem karnym powstrzymał Żebrowskiego.

GKS skutecznie zastopował zapędy gdynian. Wiktor Żytek hukną z dystansu z lewej nogi, zaskakując bramkarza gości! To był pierwszy gol Żytka w tyskich barwach.

Do przerwy Arka oddała 10 strzałów na bramkę, a GKS - 6. To jednak tyszanie prowadzili do przerwy.

Wolsztyński nie strzelił karnego

Goście po przerwie starali się odrobić straty. W 56. minucie rezerwowy Łukasz Wolszyński groźnie strzelił z ostrego kąta i znów Jałocha wykazał się czujnością.

W 75. minucie Arka miała rzut karny podyktowany za faul Łukasza Monety na Christianie Alemanie. Wolsztyński uderzył bardzo mocno i trafił w poprzeczkę!

Zespół z Gdyni walczył do końca o zmianę wyniku, Jałocha interweniował po strzale Marcusa Da Silvy. Gospodarze często ratowali się faulami, co budziło głośne protesty sztabu trenerskiego Arki (dwóch członków sztabu zobaczyło żółte kartki).

Arka oddała 20 strzałów (7 celnych), GKS Tychy strzelał 11 razy (2 celne). Liczy się jednak to, co w sieci.

01.04.2021. Kibice GKS-u Tychy przed stadionem w czasie meczu z Arką Gdynia.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

GKS Tychy - Arka Gdynia. Kibice przed stadionem ZDJĘCIA Tysc...

GKS Tychy - Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Wiktor Żytek (41)

GKS Tychy: Jałocha - Mańka, Nedić, Sołowiej, Szeliga - Kargulewicz (63. K. Piątek), Paprzycki (85. Norkowski), Żytek, Steblecki (63. Grzeszczyk), Biel (72. Moneta) - Nowak (72. Lewicki).

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Memić, Valcarce - Hiszpański, Deja (46. Wolsztyński), Danch, Aleman, Skóra - Żebrowski (46. da Silva), Rosołek.

Żółte karki: Paprzycki, Mańka, K. Piątek - Deja, Hiszpański, da Silva

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności