GKS Tychy - Automatyka Gdańsk 1:2 [ZDJĘCIA, RELACJA] Mistrzowie Polski nad przepaścią

GKS Tychy po raz trzeci przegrał w ćwierćfinale z Automatyką Gdańsk
GKS Tychy po raz trzeci przegrał w ćwierćfinale z Automatyką Gdańsk Lucyna Nenow / Polska Press
GKS Tychy - Automatyka Gdańsk 1:2 [ZDJĘCIA, RELACJA] W piątym meczu ćwierćfinałowym Polskiej Hokej Ligi hokeiści GKS Tychy przegrali u siebie z Automatyką Gdańsk 1:2. Mistrzowie Polski są o krok od odpadnięcia z rywalizacji. W play off przegrywają z gdańszczanami 2:3 i rywalom już tylko jednej wygranej brakuje do awansu do półfinału. Kolejne spotkanie tych drużyn odbędzie się w niedzielę w hali Olivii. Zobacz zdjęcia z meczu GKS Tychy - Automatyka Gdańsk,

Po wysokiej poniedziałkowej wygranej tyszan w Gdańsku wydawało się, że mistrzowie Polski w końcu złapali w play off właściwy rytm. Początek dzisiejszego spotkania na Stadionie Zimowym zdawał się to potwierdzać. Gospodarze niesieni dopingiem 2200 kibicó już po 161 sekundach gry objęli prowadzenie, Radosław Galant z bliska posłał krążek pod poprzeczkę bramki Automatyki.

Oglądajcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Automatyka Gdańsk:

Później jednak nie popisał się Gleb Klimienko. Rosjanin w 13 minucie rzucił na bandę Filipa Pestę za co ukarany został karą meczu i więcej już nie wyjechał na lód. Pięciominutowy okres gry w osłabieniu tyszanie jakoś przetrzymali, ale pod koniec II tercji goście doprowadzili do wyrównania. W ogromnym zamieszaniu podbramkowym gumę do siatki wepchnął Konstantin Tieslukiewicz.

ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW:

Kibice GKS Tychy podczas meczu z Automatyką Gdańsk

GKS Tychy - Automatyka Gdańsk 1:2 [ZDJĘCIA KIBICÓW] Gorący S...

W III tercji GKS atakował, ale bramkę strzelili gdańszczanie. W 53 min. Automatykę na prowadzenie ładnym strzałem wyprowadził Mateusz Danieluk. W końcówce tyszanie wręcz oblegali bramkę Evana Cowleya. Okazje do wyrównania mieli Tomas Sykora, Michał Kotlorz i Michael Cichy. W 59 min. trener Gusow zdjął z lodu bramkarza Johna Murraya, a w samej końcówce karę dostał Yan Krasovsky. Tyszanie przez 32 sek. grali sześciu na trzech, lecz znakomitą szansę zmarnował Cichy i mecz skończył się zwycięstwem rywali.

Gdańszczanie po raz drugi w ćwierćfinale wygrali w Tychach i postawili mistrzów Polski pod ścianą. Jeśli w niedzielę GKS nie pokona Automatyki w hali Olivii odpadnie z rywalizacji o medale.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - AUTOMATYKA GDAŃSK

Ćwierćfinał play off

GKS Tychy - Automatyka Gdańsk 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
1:0 Radosław Galant (3), 1:1 Konstantin Tieslukiewicz (40), 1:2 Mateusz Danieluk (53)

Kary Tychy - 27 minut w tym kara meczu dla Klimienki, Automatyka - 4 minuty

Widzów 2,200

W play off 3:2 dla Automatyki (gra się do czterech zwycięstw).

Kolejny mecz w niedzielę o godz. 18 w Gdańsku.

GKS Tychy Murray, (Lewartowski) - Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Mikhnov - Górny, Bryk, Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Yeronau, Klimenko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Kogut, Jeziorski, Galant, Witecki.