GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Anulowany rzut karny i porażka tyszan na swoim stadionie

17.02.2023. Fortuna 1. Liga: GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
17.02.2023. Fortuna 1. Liga: GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Karina Trojok
W piątek 17.02.2023 r. w meczu 20. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy przegrał z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. W końcówce sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale po interwencji VAR-u "jedenastka" została anulowana. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu przy ulicy Edukacji.

GKS Tychy zaczął ligową wiosnę od remisu 1:1 na stadionie lidera tabeli ŁKS Łódź. Bruk-Bet Termalica Nieciecza w pierwszym swoim meczu w tym roku taki sam wynik osiągnęła z GKS-em Katowice. Obie drużyny miały więc apetyt na pierwsze zwycięstwo po wznowieniu rozgrywek.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, 17.02.2023 r.

Tyszanie przystępowali do piątkowego meczu będąc na 11. miejscu w tabeli i z 24 punktami na koncie. Termalica była szósta - 30 pkt. Drużyna trenera Dominika Nowaka miała serię trzech remisów z rzędu.

Przed meczem uhonorowano Władysława Wtorka, byłego prezesa GKS-u Tychy i byłego kierownika sekcji piłki nożnej, który jest członkiem tyskiego klubu od początku jego istnienia. Wtorek dostał koszulkę z numerem 90 z okazji swoich urodzin

W I połowie obie drużyny miały okazje na otwarcie wyniku aż zrobili to goście. Termalica rozegrała kombinacyjną akcję, a na koniec Andrzej Trubeha zagrał do Adama Radwańskiego, który uderzeniem głową z sześciu metrów pokonał Konrada Jałochę.

W 88. minucie sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u po starciu Tomasza Loski z Danielem Ruminem. Bramkarz gości dostał żółtą kartkę. Jednak po interwencji VAR-u karny został anulowany, tak jak kartka dla Loski. Sędzia doliczył siedem minut, w których tyszanom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

GKS Tychy przedłużył swoją passę bez wygranej do czterech meczów.

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Adam Radwański (37)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Krzysztof Machowski (83. Dominik Połap), Petr Buchta, Nemanja Nedić, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Skibicki (75. Natan Dzięgielewski), Wiktor Żytek (83. Jakub Tecław), Mateusz Radecki, Antonio Dominguez (61. Marcin Kozina), Mateusz Czyżycki - Daniel Rumin.

Termalica: Tomasz Loska - Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Adam Radwański (76. Marcel Błachewicz) - Kacper Karasek (87. Damian Hilbrycht), Andrij Dombrowskyj, Maciej Ambrosiewicz, Andrzej Trubeha (87. Michal Hubinek), Artem Polarus (65. Andrej Kadlec) - Kacper Śpiewak (76. Tomas Poznar).

Żółte kartki: Buchta, Czyżycki - Biedrzycki, Kadlec

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

Widzów: 1.824