GKS Tychy – Chrobry Głogów 5:1 RELACJA, ZDJĘCIA, WYNIK Tyszanie przejechali się po ostatniej drużynie w tabeli

GKS Tychy – Chrobry Głogów 5:1 RELACJA, ZDJĘCIA
GKS Tychy – Chrobry Głogów 5:1 RELACJA, ZDJĘCIA Lucyna Nenow
W meczu 5. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Chrobrym Głogów (2:0). Bramki zdobyli Dominik Połap (24. minuta), Bartosz Szeliga (43), Marcin Biernat (57), Wojciech Szumilas (72), Dawid Kasprzyk (90+2) – Damian Kowalczyk (56). W 67. minucie bramkarz GKS-u Konrad Jałocha obronił rzut karny wykonywany przez Przemysława Stolca.

GKS-u Tychy w środę z ławki nie mógł poprowadzić trener Ryszard Tarasiewicz, który w meczu z Sandecją Nowy Sącz został odesłany na trybuny (dostał czerwoną kartkę, po drugie żółtej). Zastąpił go asystent Tomasz Wolak., a Tarasiewicz siedział wśród publiczności w pobliżu ławki rezerwowych. W drużynie gości zadebiutował znany z GKS Katowice Słowak Oliver Praznovsky.

Zobaczcie zdjęcia:

Tyszanie chcieli się odkuć na porażkę w Nowym Sączu, a rywal wydawał się wręcz wymarzony – Chrobry zaczął sezon od czterech porażek i zajmował ostatnie miejsce. Na samym początku bramkarza gości Michała Szromnika zatrudnił Mateusz Piątkowski i... trochę zabrakło pójścia za ciosem. GKS dał trochę pograć gościom, którzy pewnie pomyśleli, że nie taki diabeł straszny, jednak gospodarze w 24. minucie pokazali, kto rządzi na stadionie przy Edukacji. Zimną krew zachował Dominik Połap i z bliska pokonał Szromnika. To pierwsza bramka 19-latka w I lidze.

Po straconej bramce Chrobry próbował zaatakować jednak goście nie byli w stanie zagrozić bramce GKS-u. Gospodarze spokojnie przeczekali ataki i zadali drugi cios. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Szeliga. „Szeli” fetował gola z piłką pod koszulką i kciukiem w ustach. Żona Szeligi jest w ciąży i to dla niej był ten gest. To był pierwszy gol tego zawodnika w barwach GKS-u Tychy.

GKS Tychy – Chrobry Głogów ZDJĘCIA KIBICÓW

GKS Tychy – Chrobry Głogów 5:1 ZDJĘCIA KIBICÓW Tyscy kibice ...

Po przerwie w drużynie goście pojawiło się dwóch nowych zawodników i jeden z nich, Damian Kowalczyk w 56. minucie zdobył w zamieszaniu podbramkowym gola na 2:1. Akurat w tym momencie na stadion dotarli kibice Chrobrego, którzy zaczęli skandować „Jeszcze jeden, jeszcze jeden!”. Szybko jednak ich zapał został ostudzony, gdy minutę później Marcin Biernat głową skierował piłkę do bramki.

W 67. minucie trener Tarasiewicz aż podniósł się ze swego miejsca, bo sędzia podyktował rzut karny dla gości. Z 11 metrów uderzył Przemysław Stolc, a Konrad Jałocha wyczuł jego intencję i obronił! Ponownie szybko nastąpiła zemsta tyszan, a na 4:1 trafił Wojciech Szumilas.

Gdy Łukasz Grzeszczyk i Biernat wykorzystali stuprocentowe okazje, wygrana GKS-u byłaby jeszcze bardziej okazała. Wyręczył ich Dawid Kasprzyk w doliczonym czasie gry. Bramkarz gości minął się z piłką i wystarczyło ją tylko skierować do pustej siatki. Kasprzyk też zaliczył pierwszego gola.

GKS Tychy – Chrobry Głogów 5:1 (2:0)

1:0 Dominik Połap (24), 2:0 Bartosz Szeliga (43), 2:1 Damian Kowalczyk (56), 3:1 Marcin Biernat (57-głową), 4:1 Wojciech Szumilas (72), 5:1 Dawid Kasprzyk (90+2)

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Biernat, M. Kowalczyk, Szeliga – Połap (76. K. Piątek), Kristo, Grzeszczyk, Steblecki (88. J. Piątek), Szumilas – Piątkowski (83. Kasprzyk).

Chrobry: Szromnik – Stolc, Praznovsky, Ratajczak – Ików-Gołąb, Pawlik (46. Diduszko), Drewniak, Mandrysz, Ziemann – Lebedyński (78. Artigas), Piła (46. D. Kowalczyk).

Żółte kartki: Pawlik, Michał Ilków-Gołąb

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)