GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:5. Półfinałowe otwarcie dla krakowian. Pierwsza porażka tyszan w play off ZDJĘCIA

W pierwszym meczu półfinałowym GKS Tychy przegrał z Comarch Cracovią 2:5   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W pierwszym meczu półfinałowym GKS Tychy przegrał z Comarch Cracovią 2:5 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W pierwszym meczu półfinałowym GKS Tychy przegrał z Comarch Cracovią 2:5. To pierwsza porażka tyszan w tegorocznym play off. W piątek obydwie drużyny ponownie zmierzą się na Stadionie Zimowym, a do finału awansuje zespół, który wygra cztery spotkania. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Comarch Cracovia, w którym gospodarze wystąpili w specjalnych koszulkach przygotowanych z okazji 50-lecia klubu.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:5. Pierwsza porażka tyszan w play off

W sezonie zasadniczym GKS Tychy wygrał wszystkie cztery pojedynki z Comarch Cracovią. Do play off przystąpiła jednak zupełnie inna krakowska drużyna wzmocniona pod koniec okienka transferowego zagranicznymi zawodnikami i podopieczni trenera Rudolfa Rohacka w meczu otwierającym półfinałowe zmagania znaleźli sposób na tyszan. Dla GKS była to pierwsza przegrana w tegorocznym play off.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - COMARCH CRACOVIA

O wygranej Pasów przesądził pierwszy atak gości. Damian Kapica strzelił dwa gole, a Jewgienik Sołowjow zaliczył przy nich dwie asysty i sam dorzucił jeszcze jedno trafienie. Na pierwsze trafienie wychowanka Podhala Nowy Targ, który już w 3 minucie wyprowadził Cracovię na prowadzenie tyszanie odpowiedzieli wyrównującym golem Patryka Wronki.

Pierwsza tercja była wyrównana, ale w drugiej odsłonie uwidoczniła się lekka przewaga krakowian czego efektem były dwa gole gości. Podopieczni trenera Krzysztofa Majkowskiego pod koniec tej tercji strzelili kontaktową bramkę autorstwa Christiana Mroczkowskiego, który zachował najwięcej przytomności w zamieszaniu podbramkowym po strzale Bartosza Ciury.

Gospodarze na ostatnią tercję wyjeżdżali z zadaniem jak najszybszego odrobienia strat, ale błyskawicznie na ziemię sprowadzi cig Darcy Murphy wykorzystując sytuację sam na sam z Ondrejem Raszką. Strzeleckie popisy gości w Tychach zakończył ten, który otworzył wynik meczu czyli Damian Kapica dostawiając kij do podania Sołowjowa.

Krakowianie wygrali zasłużenie. GKS nie wykorzystał żadnego z dwóch okresów gry w przewadze, ale obrońcy tytułu z pewnością nie powiedzieli w tej rywalizacji jeszcze ostatniego słowa. W piątek o 18 w Tychach obydwie drużyny zagrają ponownie i gospodarze zamierzają zrobić wszystko, by tym razem pokonać Cracovię.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
0:1 Damian Kapica (3), 1:1 Patryk Wronka 913), 1:2 Jewgienij Sołowjow (21), 1:3 Luke Ferrara (28), 2:3 Christian Mroczkowski (38), 2:4 Darcy Murphy (42), 2:5 Damian Kapica (48)