GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:5 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Krakowianie bliżej złota

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:5
GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:5 Marzena Bugała-Azarko
GKS Tychy - Comarch Cracovia ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Hokeiści GKS Tychy przegrali trzeci mecz finałowy Polskiej Hokej Ligi z Comarch Cracovią 3:5. Bohaterem meczu był Damian Kapica, a o zwycięstwie Pasów zadecydowała końcówka drugiej tercji, w której goście strzelili dwie bramki w odstępie 67 sekund. Krakowianie prowadzą w play off 2:1 i to oni są teraz bliżej złota. Kolejne spotkanie finałowe Comarch Cracovia - GKS Tychy odbędzie się we wtorek pod Wawelem.

Tegoroczne mecze finałowe rozpoczynają się zawsze od gola Cracovii. Nie inaczej było w niedzielę w Tychach. W 7 min. w zamieszaniu podbramkowym krążek do siatki z bliska wepchnął Damian Kapica. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Już minutę później Miroslava Koprzivę pokonał Olaf Bizacki, ale sędziowie po analizie wideo zdecydowali, że Gleb Klimienko przeszkadzał czeskiemu bramkarzowi w interwencji i nie uznali tego trafienia. Na wyrównanie hokeistom GKS przyszło więc czekać do końca pierwszej tercji, gdy okres gry w przewadze wykorzystał Tomas Sykora,

Gdy na początku drugiej odsłony tyszan na prowadzenie wyprowadził Jarosław Rzeszutko dobijając strzał Mateusza Gościńskiego wydawało się, że GKS łapie właściwy rytm. Wynik mógł podwyższyć Michael Cichy, ale przegrał pojedynek sam na sam z Koprzivą. Cracovia przetrzymała jednak te trudne chwilę i później sama doszło do głosu. Do wyrównania doprowadził Adam Domogała, ale decydujące dla losów rywalizacji okazały się ostatnie minuty drugiej tercji. W odstępie 67 sekund gole dla gości strzelili Kapica i Domogała. Ten pierwszy wykorzystał błąd Johna Murraya, objechał bramkę i wcisnął krążek do bramki tuż przy słupku. Drugi natomiast wykorzystał karę Michała Kotlorza.

Tyszanie atakowali z wielką determinacją i gdy kontaktowego gola strzelił Mateusz Bryk wydawało się, że wszystko jeszcze jest na Stadionie Zimowym możliwe. Chwilę później obrońcę GKS pod jego bramką nabił krążkiem Paweł Czarnaok i Cracovia znów miała bezpieczną dwubramkową przewagę. Gospodarze walczyli do końca, ale Koprziva popisał się wspaniałymi interwencjami po strzałach Aleksieja Jefimienki i Michaela Cichego. Po raz pierwszy w tym finale mecz zakończył się zwycięstwem gości i krakowianom do zdobycia tytułu mistrzowskiego brakuje już tylko dwóch wygranych.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
0:1 Damian Kapica (7), 1:1 Tomas Sykora (20), 2:1 Jarosław Rzeszutko (21), 2:2 Adam Domogała (29), 2:3 Damian Kapica (29), 2:4 Adam Domogała (40), 3:4 Mateusz Bryk (48), 3:5 Paweł Czarnaok (51)

Kary Tychy - 22 minuty, Cracovia - 10 minut.

Widzów 2.500

W play off 2:1 dla Cracovii (gra się do czterech zwycięstw). Kolejny mecz we wtorek o godz. 18.15 w Krakowie

Tychy Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura; Witecki, Cichy, Szczechura - Górny, Bryk; Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kolarz, Bizacki; Klimenko, Komorski, Jefimenko - Kotlorz, Kogut, Sykora, Galant, Michnow.