GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:0. Tyszanie pogromcami faworytów

GKS Tychy - Flota
GKS Tychy - Flota ARC
W 21. kolejce I ligi GKS Tychy pokonała w Jaworznie Flotę Świnoujście 1:0. Bramkę zdobył 39-letni Piotr Rocki

Tyszanie w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli siedem punktów i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ich rywalami były zespoły z czołówki tabeli. Najpierw podopieczni Piotra Mandrysza zremisowali z Zawiszą Bydgoszcz 2:2, potem uporali się na wyjeździe z Termalicą Nieciecza wygrywając 3:1, w dzisiaj odprawili z kwitkiem wicelidera Flotę Świnoujście.

ZOBACZ KONIECZNIE:
TAK RELACJONOWALIŚMY SPOTKANIE LIVE

Flota wiosną gra słabo i pozostaje bez ligowego zwycięstwa od 4 listopada. Przegrała nawet z ostatnią w tabeli Polonią Bytom. -

Nie oznacza to, że rywal podaruje nam punkty bez walki - dmuchał na zimne trener tyszan Piotr Mandrysz. - Będziemy musieli o nie ostro powalczyć - przestrzegał przed meczem.

Sobotnie spotkanie, po ostatnich opadach śniegu stanęło pod znakiem zapytania. Gospodarze - MCKiS Jaworzno (GKS Tychy swoje mecze domowe w I lidze rozgrywa na stadionie Victorii Jaworzno - przyp. red) stanęli jednak na wysokości zadania i przygotowali murawę do meczu. Nie była ona może idealna, ale sędziowie nie mieli wątpliwości i mecz się mógł odbyć.

Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im prowadzenie. Prawą stroną uciekł Jakub Bąk i dograł piłkę na pole karne do Piotra Rockiego. 39-letni piłkarz GKS takich sytuacji nie marnuje.

Szybko uzyskane prowadzenie uspokoiło gospodarzy, którzy przetrwali krótki napór gości i kontrolowali przebieg spotkania. Bliski podwyższenia wyniku był Bąk.

Po przerwie grząskie boisko nie pomagało piłkarzom w rozgrywaniu finezyjnych akcji. W 50 min idealnej sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Bartłomiej Babiarz. Grzegorz Kasprzik był także górą po strzale Macieja Mańki, wyszedł też obroną ręka po główce Mateusza Kupczyka

Mecz został przedłużony aż o 6 minut po tym jak zderzyli się Mateusz Wrzesień i Ivan Udarevic. Musiał interweniować lekarz, obaj jednak wrócili na boisko. W ostatniej minucie Piotr Misztal obronił mocne uderzenie Piotra Kieruzela.

GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
1:0 Piotr Rocki (3)