GKS Tychy - Garbarnia Kraków 2:1. Debiutanckie bramki dały pierwszą wygraną tyszan

Piłkarze GKS Tychy rywalizowali z Garbarnią w sezonie 2018/19 w I lidze, a teraz zmierzyli się z krakowianami w meczu sparingowym Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W swoim drugim meczu sparingowym piłkarze GKS Tychy pokonali Garbarnię Kraków 2:1. O pierwszej letniej wygranej tyszan zadecydowały debiutanckie gole Tomasa Malca i Marcina Koziny. Obaj trafili do GKS w tym okienku transferowym i były to ich pierwsze bramki w barwach tyskiej drużyny.

GKS Tychy - Garbarnia Kraków 2:1 Debiutanckie bramki dały pierwszą wygraną tyszan

Piłkarze GKS Tychy od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Ustroniu i właśnie w tym mieście rozegrali w środowe przedpołudnie sparing z Garbarnią Kraków. Podopieczni Artura Derbina pokonali na stadionie Kuźni II-ligowca 2:1 odnosząc pierwsze letnie zwycięstwo.

Tyszanie na obozie ciężko pracują, a mecz kontrolny był miłym przerywnikiem w tej przedsezonowej pracy. Na murawie pojawiły się dwa składy GKS, a w sumie na boisku zobaczyliśmy 24 zawodników trenera Derbina.

GKS szybko objął prowadzenie. W 9 minucie Tomas Malec wykorzystał błąd obrońców krakowian przy wyporowadzeniu piłki spod własnej bramki i trafił do siatki. Była to pierwsza bramka w barwach śląskiego I-ligowca pozyskanego z FK Senica 28-letniego napastnika.

Po zmianie stron piłkarze z Tychów podwyższyli prowadzenie. Tym razem debiutanckie trafienie w drużynie GKS zaliczył drugi z pozyskanych latem piłkarzy - Marcin Kozina. 20-letni pomocnik, który do Tychów trafił z LKS Goczalkowice-Zdrój popisał się pięknym uderzeniem z dystansu, po którym piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.

Garbarnia odpowiedziała tylko honorowym golem Dawida Malika. Młody pomocnik krakowian wykorzystał błąd 17-letnie tyskiego bramkarza Artura Sipa, który po dośrodkowaniu wypuścił piłkę z rąk i z bliska wepchnął ją do bramki. Piłkarze GKS w ustroniu pozostaną do soboty i na zakończenie tego obozu rozegrają mecz kontrolny z czeskim zespołem Slezsky FC Opava.

GKS Tychy - Garbarnia Kraków 2:1 (1:0)
1:0 Tomas Malec (9), 2:0 Marcin Kozina (54), 2:1 Dawid Malik (63)

GKS Tychy (I połowa) Dana - Połap, Sołowiej, Szymura, Wołkowicz - Staniucha, Steblecki, Paprzycki, Grzeszczyk, K. Piątek - Malec.
(II połowa) Sip - Mańka, Nedić, Zarębski, Stefaniak - Machowski (73. Orliński), J. Piątek, Żytek, Pawlusiński (73. Misztal), Biel - Kozina.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0