GKS Tychy - GKS Bełchatów 0:0. Niedosyt tyszan. Bełchatowianie przerwali serię porażek ZDJĘCIA

GKS Tychy tylko zremisował z GKS Bełchatów  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Tychy tylko zremisował z GKS Bełchatów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
GKS Tychy niespodziewanie zremisował z GKS Bełchatów 0:0 w meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi. Goście przegrali osiem ostatnich spotkań, lecz w Tychach udało im się przerwać fatalną passę i zdobyć pierwszy od 13 listopada punkt. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - GKS Bełchatów.

Tyszanie bardzo chcieli się zrehabilitować po ostatniej porażce z Sandecją. Rywal wydawał się być wymarzony, bo GKS Bełchatów przegrał osiem ostatnich spotkań i coraz bardziej dryfuje w kierunku II ligi. Goście zagrali jednak na Stadionie Miejskim w Tychach bardzo ambitnie i niespodziewanie zremisowali z faworyzowanymi gospodarzami.

W drużynie tyszan w Bełchatowie grali wcześniej Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz, a na trenerskiej ławce zasiadali Artuir Derbin oraz jego asystent Kacper Jędrychowski. Gospodarze rywala mieli więc dobrze rozpracowanego, choć ostatnio w tym zespole zaszło sporo zmian.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - GKA BEŁCHATÓW

Ta wiedza nie na wiele się jednak zdała, bo tyszanie nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie byłego bramkarza GKS Jastrzębie Leonida Otczenaszenki. Gospodarze atakowali, ale bełchatowianie mądrze się bronili. Z dystansu próbowali strzelać Biel i Łukasz Grzeszczyk, lecz piłka nie chciała wpaść do siatki.

Spotkanie w Tychach było zresztą dość wyrównane. Goście chcieli przerwać fatalną passę i nie ograniczali się wcale tylko do obrony, ale od czasu do czasu też groźnie atakowali. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w I połowie Mariusz Magiera, który strzelał z rzutu wolnego. Jego pierwsze uderzenie trafiło w mur, ale dobitka przeszła po nogach tyszan i przeleciała obok bramki.

Im bliżej było końca spotkania tym wzrastała dominacja piłkarzy Artura Derbina. Optyczna przewaga nie przełożyła się na gole. Brakowało stuprocentowych okazji strzeleckich i tyszanie bezbramkowy remis z outsiderem przyjęli z uczuciem dużego niedosytu. Bełchatowianie cieszyli się natomiast, że ich seria porażek dobiegła końca. Remis zbiegł się zresztą w czasie ze zmianami we władzach klubu, bo wczoraj odwołano prezesa GKS Bełchatów,

GKS Tychy - GKS Bełchatów 0:0