GKS Tychy - GKS Jastrzębie WYNIK Derbowy sparing pierwszoligowców w Ustroniu. Nowi piłkarze na liście strzelców

2.02.2022 r. Ustroń. Sparing: GKS Tychy - GKS Jastrzębie.
2.02.2022 r. Ustroń. Sparing: GKS Tychy - GKS Jastrzębie. Twitter/GKS Tychy
W środę 2.02.2022 r. w sparingu rozegranym w Ustroniu GKS Tychy zagrał z GKS-em Jastrzębie. Tyszanie przebywają tam na zgrupowaniu.

Dla GKS-u Tychy był to trzeci mecz sparingowy w czasie przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. Wcześniej drużyna trenera Artura Derbina przegrała z LKS-em Goczałkowice-Zdrój 0:2 i z Legią Warszawa 0:4. GKS Jastrzębie miał za sobą sparingi z GKS-em Katowice (1:2), Unią Racibórz (12:0) i z Pniówkiem Pawłowice (3:1).

W środowych derbach śląskich pierwszoligowców pierwszy gol padł już w 2. minucie. Bramkę dla GKS-u Tychy zdobył wypożyczony z Wisły Kraków Krystian Wachowiak. Jastrzębianie wyrównali również za sprawą nowego zawodnika - rzut karny wykorzystał Daniel Stanclik, który przyszedł z Piasta Żmigród. Konrad Jałocha był bliski brony, ale piłka znalazła drogę do siatki.

Tyszanie szybko po przewie znów wyszli na prowadzenie. Marcin Kozina wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka i uderzeniem głową pokonał Bartosza Neugebauera. GKS Jastrzębie doprowadził do remisu, gdy z bliska skutecznie strzelił Słowak Marek Fabry, który zimą przeniósł się z Dukli Praga.

GKS Tychy - GKS Jastrzębie 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Krystian Wachowiak (2), 1:1 Daniel Stanclik (25-karny), 2:1 Marcin Kozina (51), 2:2 Marek Fabry (65)

GKS Tychy: (I połowa) Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Wiktor Żytek, Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Biel, Miłosz Pawlusiński, Jakub Piątek, Krystian Wachowiak - Daniel Rumin, Tomas Malec.
(II połowa) Kacper Dana - Bartosz Biel (70. Krystian Wachowiak), Tomasz Krężelok, Kamil Szymura, Krzysztof Machowski - Kamil Kargulewicz, Oskar Paprzycki, Dorian Orliński, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Kozina - Tomas Malec (70. Natan Dzięgielewski).

GKS Jastrzębie: Mikołaj Reclaf (46. Bartosz Neugebauer) - Szymon Zalewski (61. Remigiusz Borkała), Mateusz Słodowy (61. Oliver Podhorin), Michał Rutkowski (61. Mateusz Bondarenko), Dawid Szkudlarek (61. Łukasz Zejdler), Filip Łukasik (30. Grzegorz Gulczyński, 61. Dariusz Kamiński), Nataniel Wybraniec (61. Michał Kuczałek), Miłosz Misala (46. Jakub Kasperowicz, 61. Władysław Ochronczuk), Wojciech Łaski (61. Farid Ali), Łukasz Gajda (61. Konrad Handzlik), Daniel Stanclik (61. Marek Fabry).