GKS Tychy - GKS Jastrzębie ZDJĘCIA, WYNIK Derby Śląska dla tyszan! Tyski GKS przełamał się po czterech meczach bez zwycięstwa

06.11.2021 r. Mecz 16. kolejki Fortuna 1. Ligi: GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
06.11.2021 r. Mecz 16. kolejki Fortuna 1. Ligi: GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 6.11.2021 r. w meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z GKS-em 1962 Jastrzębie 4:1 (2:0). Zobacz ZDJĘCIA z derbów Śląska na stadionie przy Edukacji.

Tyszanie w środę rozegrali dobre spotkanie z Wisłą Kraków w Fortuna Pucharze Polski, jednak przegrane 1:3. W sobotę wrócili do ligowej rzeczywistości, w której nie wygrali od czterech spotkań. Do Tychów przyjechał GKS Jastrzębie, który ostatnio zremisował u siebie z katowicką GieKSą 0:0 i był niepokonany od trzech spotkań.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie, 6.11.2021 r.

Mecz rozpoczął się z poślizgiem. Pierwsza połowa dla Tychów

Mecz w Tychach rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem, ponieważ autokar ekipy GKS-u Jastrzębie miał awarię.

Goście, choć spóźnieni, jako pierwsi zagrozili bramce rywali - w 3. minucie niecelnie uderzył Daniel Rumin.

W 10. minucie tyszanie odpowiedzieli w najlepszy sposób, czyli golem. Jakub Piątek uderzył z dystansu, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Dwie minuty po straconym golu jastrzębianie próbowali zagrozić bramce Konrada Jałochy. Dawid Witkowski uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz tyszan był na posterunku.

W 32. minucie bliscy podwyższenia wyniku byli tyszanie. Marcin Kozina strzelił z pola karnego, a Mikołaj Reclaf popisał się dobrą obroną. Dwie minuty później po drugiej stronie boiska Rumin chybił z ostrego kąta.

Od 36. minuty było już 2:0. GKS Tychy przeprowadził kontrę, którą sfinalizował uderzeniem głową z bliska „szczupakiem” Bartosz Biel.

Jastrzębie zdobyło honorowego gola

Jeżeli jastrzębianie chcieli po wyjściu z szatni szybko zdobyć kontaktowego gola, to ich zapędy ostudził w 48. minucie Dominik Połap, który mierzonym strzałem w „długi” róg podwyższył na 3:0.

Jastrzębianie się nie poddali i po składnej akcji w 67. minucie Jakub Niewiadomski z bliska pokonał Jałochę.

W 74. minucie rezerwowy Sebastian Steblecki był blisko celu, ale trafił w słupek. W 87. minucie Steblecki postawił na swoim. Przejął piłkę po rzucie rożnym, wbiegł w pole karne i skierował piłkę w "długi" róg - 4:1!

GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakub Piątek (10), 2:0 Bartosz Biel (36), 3:0 Dominik Połap (48), 3:1 Jakub Niewiadomski (67), 4:1 Sebastian Steblecki (87)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Maciej Mańka - Marcin Kozina (71. Kacper Janiak), Jakub Piątek (90. Miłosz Pawlusiński), Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk (72. Sebastian Steblecki), Bartosz Biel (79. Kamil Kargulewicz) - Gracjan Jaroch (79. Tomas Malec).

GKS Jastrzębie: Mikołaj Reclaf - Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Dawid Witkowski - Szymon Zalewski (46. Jakub Niewiadomski), Konrad Handzlik (76. Farid Ali), Michał Kuczałek, Daniel Feruga (84. Łukasz Zejdler), Remigiusz Borkała (84. Kamil Jadach) - Dariusz Kamiński, Daniel Rumin.

Żółte kartki: Kozina, Nedić - Kuczałek

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Widzów: 2.011