GKS Tychy - GKS Katowice 3:4. Wielkie emocje w barbórkowych derbach GKS-u

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
GKS Tychy przegrał po dogrywce z GKS Katowice w derbowym starciu rozegranym w Barbórkę. Hokeiści walczyli o każdy metr lodu, a sytuacja zmieniała się z tercji na tercję. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu.

Hokeiści GKS Katowice wygrali na lodzie GKS Tychy po raz pierwszy od 2018 roku. O ich sukcesie zadecydowała bramka zdobyta przez Filipa Starzyńskiego w 91 sekundzie dogrywki.

Sytuacja na lodzie zmieniała się z tercji na tercję. Mistrzowie Polski dwukrotnie obejmowali prowadzenie, by w trzeciej tercji gonić wynik i doprowadzić do dogrywki.

Barbórkowy mecz toczył się w niezwykłej scenerii. Trybuny były wypełnione pluszakami przekazanymi przez tyskich kibiców. Wszystkie maskotki trafią do Domów Dziecka i szpitali leczących najmłodszych.

Zobaczcie zdjęcia z barbórkowych derbów GKS Tychy i GKS Katowice.

GKS Tychy - GKS Katowice 3:4 po dogrywce (1:1, 1:2, 1:0, d. 0:1)
1:0
Filip Komorski (9), 1:1 Szymon Skrodziuk (15), 2:1 Christian Mroczkowski (32), 2:2 Maciej Kruczek (36), 2:3 Grzegorz Pasiut (37), 3:3 Szymon Marzec (55), 3:4 Filip Starzyński (62)
Tychy Murray (Lewartowski) – Havlik, Seed, Jeziorski, Komorski, Gościński – Ciura, Bizacki, Gruźla, Galant, Krzyżek – Kotlorz, Pociecha, Szczechura, Wronka, Mroczkowski – Witecki, Kogut, Dupuy, Rzeszutko, Marzec
Katowice Simboch (Miarka) – Kruczek, Wajda, Michalski, Pasiut, Fraszko – Andersons, Zieliński, Mularczyk, Starzyński, Wanat – Franssila, Krawczyk, Krężołek, Rohtla, Kuronen oraz Schmidt, Skrodziuk, Paszek, Adamus