GKS Tychy - GKS Katowice 4:3. Śląskie derby dla tyszan ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

W śląskich derbach GKS Tychy, ku radości swoich kibiców, pokonał GKS Katowice 4:3     Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W śląskich derbach GKS Tychy, ku radości swoich kibiców, pokonał GKS Katowice 4:3 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W meczu 24. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał GKS Katowice 4:3. Śląskie derby były bardzo zacięte, a tyszanie okazali się minimalnie lepsi od lidera rozgrywek odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - GKS Katowice.

GKS Tychy - GKS Katowice 4:3. Śląskie derby dla tyszan

Hokeiści GKS Tychy odnieśli piątą z rzędu wygraną powstrzymując przy okazji zwycięską serię lidera z Katowic. Śląskie derby Polskiej Hokej Ligi były bardzo zacięte, a tyszanie triumfowali w nich po raz drugi w tym sezonie. O ich sukcesie zadecydowała jedna bramka.

Początek spotkania na Stadionie Zimowym należał do gospodarzy, którzy szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Goście ani myśleli jednak odpuszczać. Katowiczanie mieli w swoich szeregach Patryka Wronkę, który najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na nim, a w II tercji dostawiając kij do podania Mateusza Michalskiego doprowadził do remisu.

ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - GKS KATOWICE

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w ostatniej tercji. Tyszanie w odstępie pół minuty strzelili dwie bramki. Najpierw po szybkiej kontrze Johna Murraya pokonał Bartłomiej Jeziorski, a chwilę później Alex Szczechura dobił do siatki krążek odbity od łyżwy jednego z zawodników.

GieKSa odpowiedziała kontaktowaną bramką Grzegorza Pasiuta zdobytą w przewadze. Dla kapitana katowiczan był to dziesiąty z rzędu mecz ze strzelonym golem. Na 108 sekund przed końcem trener Jacek Płachta wycofał bramkarza, lecz goście nie zdołali doprowadzić do dogrywki.

Tyscy kibice w sile tysiąca osób zasiadający na widownię Stadionu Zimowego dopingowali swój zespół. Po spotkaniu zadowoleni opuszczali trybuny ciesząc się z derbowego zwycięstwa nad liderem Polskiej Hokej Ligi.

GKS Tychy - GKS Katowice 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
1:0 Jakub Michałowski (5), 2:0 Jegor Fieofanow (8), 2:1 Patryk Wronka (11-karny), 2:2 Patryk Wronka (27), 3:2 Bartłomiej Jeziorski (46), 4:2 Alexander Szczechura (47), 4:3 Grzegorz Pasiut (57)

Kary Tychy - 12 minut, Katowice - 8 minut

Widzów 1000

GKS Tychy Lewartowski (Zawalski) - Smirnow, Żeldakow, Dupuy, Starzyński, Jeziorski - Seed, Kotlorz, Szczechura A., Cichy, Mroczkowski - Pociecha, Biro, Wróbel, Galant, Sergiuszkin - Michałowski, Bizacki, Marzec, Feofanow, Gościński.

GKS Katowice Murray (Miarka) - Rompkowski, Jakimenko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Prokurat, Monto, Bepierszcz - Hudson, Wanacki, Krężołek, Lehtonen, Errikson - Musioł, Valtola, Mularczyk, Michalski, Lebek.