GKS Tychy gromi na starcie playoffów [ZDJĘCIA]

PD
GKS Tychy nie miał najmniejszych problemów w pierwszym starciu z Automatyką Gdańsk Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy playoff Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Automatykę Gdańsk 5-0. Śląska drużyna objęła tym samym prowadzenie w rywalizacji do czterech zwycięstw.

W pierwszym meczu serii na tafli Stadionu Zimowego w Tychach nie doszło do żadnej niespodzianki. Gospodarze zdecydowanie górowali nad siódmą drużyną sezonu zasadniczego i wygrali każdą tercję do zera.

Zwiastun tego, jak będzie wyglądał wieczór w Tychach, hokeiści z Gdańska zobaczyli już w pierwszych kilkudziesięciu sekundach gry, gdy gospodarze zamienili na gola pierwszy strzał w meczu. Do siatki trafił Michael Cichy. W całej tercji zdecydowanie przeważał GKS, i choć do końca pierwszej odsłony nie padła już żadna bramka, to kolejne były tylko kwestią czasu.

Drugi mecz w serii odbędzie się w najbliższy wtorek, 19 lutego.

GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
1:0 Michael Cichy - Tomas Sykora - Alexander Szczechura (00:32)
2:0 Bartłomiej Pociecha - Radosław Galant - Jakub Witecki (31:16)
3:0 Alexander Szczechura - Michael Cichy - Kamil Górny (37:16)
4:0 Alexei Yafimenka - Adam Bagiński - Jarosław Rzeszutko (49:06)
5:0 Mateusz Gościński - Radosław Galant - Jakub Witecki (52:14)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Sykora, Cichy, Szczechura; Górny, Bryk, Klimenko, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Novajovsky, Yafimenka, Komorski, Mikhnov; Kolarz, Kogut, Gościński, Galant, Witecki.

glosowania-nowe-zdjecia-justyna-swiety-ersetic-sportowcem-roku/ga/13870126/zd/33745443#sport">