GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:7 ZDJĘCIA. Jastrzębianie pokonali mistrza i zostali nowym liderem PHL

GKS Tychy przegrał z JKH GKS Jastrzębie  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Tychy przegrał z JKH GKS Jastrzębie Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W meczu na szczycie Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy przegrał z JKH GKS Jastrzębie 2:7. Jastrzębianie wygrali dziesiąty mecz z rzędu i zostali nowym liderem tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:7. Jastrzębianie pokonali mistrza i zostali nowym liderem PHL

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz drugi w tym sezonie pokonali GKS Tychy i zostali nowym liderem Polskiej Hokej Ligi. Obrońcy tytułu przegrali na własnej tafli z rozpędzoną drużyną Roberta Kalabera, która wygrała dziesiąte spotkanie z rzędu. Ostatnim zespołem, który pokonał jastrzębian, była 23 października Unia. Na ligowe zwycięstwo w Tychach jastrzębianie czekali 5,5 roku.

Mecz na Stadionie Zimowym zaczął się świetnie dla gości, bo już w 22 sekundzie objęli prowadzenie. Po strzale Martina Kasperlika lot krążka zmienił Radosław Sawicki zaskakując Johna Murraya. Obrońcy tytułu zdołali jednak szybko opanować sytuację. Kanadyjczyk Jean Dupuy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a o 304 sekundach gry tyszanie wyszli na prowadzenie, gdy w osłabieniu szybką kontrę sfinalizował Mateusz Gościński.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - JKH GKS JASTRZĘBIE

To jednak tylko podrażniło jastrzębian, którzy jeszcze w I tercji strzelili dwie bramki, a mogli nawet więcej, bo przez ponad minutę grali w podwójnej przewadze. Na listę strzelców po stronie gości wpisali się Roman Rac i Marek Hovorka.

II tercja to był prawdziwy popis JKH, który bezlitośnie wykorzystał błędy tyszan strzelając dwa gole i nie tracąc żadnego. Najpierw Mateusz Bryk dobił krążek z 2 m do pustej bramki, a potem sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Martin Kasperlik.

W ostatniej odsłonie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. W przedostatniej minucie z lodu zjechał John Murray, ale już 2 sekundy później na ławkę kar powędrował Olaf Bizacki. Goście wykorzystali podwójną przewagę, bo wcześniej 2 minutową karę dostał Patryk Wronka, i w ostatniej minucie strzelili szóstego gola autorstwa Hovorki. Zwycięstwo JKH na 10 sekund przed ostatnią syreną przypieczętował Dominik Jarosz.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)
0:1 Radosław Sawicki (1), 1:1 Jean Dupuy (3), 2:1 Mateusz Gościński (6), 2:2 Roman Rác (11), 2:3 Marek Hovorka (12), 2:4 Mateusz Bryk (26), 2:5 Martin Kasperlík (31), 2:6 Marek Hovorka (60), 2:7 Dominik Jarosz (60)