GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:2 ZDJĘCIA WYNIK Szczyt PLH dla mistrza Polski

GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie 4:2
GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie 4:2 Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał JKH GKS Jastrzębie 4:2. Śląskie derby dostarczyły kibicom sporych emocji, wszak na Stadionie Zimowym grały dwa najlepsze obecnie zespoły PHL. Górą z tego starcia wyszli mistrzowie Polski, którzy w końcówce III tercji przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie wynik

Drużyny z Tychów i Jastrzębia przewodzą w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie są aktualnym mistrzem Polski, a jastrzębianie właśnie obronili Puchar Polski na Stadionie Zimowym. Spotkanie pierwszej i drugiej drużyny PHL również zaczęło się po ich myśli. JKH objął prowadzenie w szóstej minucie gry. Dominik Paś uderzył mocno z ostrego kąta, a lot krążka przed bramkarzem zmienił Radosław Nalewajka.

Później do głosu doszli gospodarze, a w roli głównej wystąpił Michael Cichy. Amerykanin polskiego pochodzenia grający w barwach tyszan najpierw zaskoczył Ondreja Raszkę strzałem z pierwszego krążka po podaniu Christiana Mroczkowskiego, a później dobił z bliska uderzenie Bartosza Ciury.

Po I tercji tyszanie prowadzili 2:1, ale goście ani myśleli się poddawać. Pod koniec drugiej odsłony jastrzębianie wyprowadzili szybką kontrę, którą skutecznie zakończył Martin Kasperlik wykorzystując sytuację sam na sam z Johnem Murrayem.

Losy spotkania GKS Tychy z JKH GKS Jastrzębie rozstrzygnęły się w końcówce III tercji. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Filip Komorski wykorzystując okres gry w przewadze, a kolejną asystę zaliczył Mroczkowski. Zwycięstwo tyszan na niespełna trzy minuty przed końcem przypieczętował Aleksiej Jefimienko. Najpierw w słupek trafił Gleb Klimienko, a później Białorusin na raty skierował krążek do siatki.

Jastrzębianie po raz czwarty w tym sezonie przegrali z tyszanami, natomiast na Stadionie Zimowym nie potrafią wygrać ligowego spotkania z gospodarzami od niemal pięciu lat.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
0:1 Radosław Nalewajka (6), 1:1 Michael Cichy (11), 2:1 Michael Cichy (17), 2:2 Martin Kasperlik (38), 3:2 Filip Komorski (53), 4:2 Aleksiej Jefimienko (58)

Kary Tychy - 20 minut, Jastrzębie - 8 minut.

Widzów 2000

Tychy Murray - Jeronow, Novajovsky, Jefimienko, Komorski, Klimienko - Kotlorz, Tuhkanen, Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Gościński, Bizacki, Bagiński, Rzeszutko, Kogut.

Jastrzębie Raszka - Matusik, Górny, Urbanowicz, Wałęga, Sawicki - Jabornik, Auvinen, Kasperlik, Virtanen, Iossafov - Jass, Radzieńciak, Jarosz, Paś, R. Nalewajka - Gimiński, Michałowski, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk.