GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 7:3 ZDJĘCIA, WYNIK W meczu na szczycie mistrz lepszy od lidera tabeli

22.01.2021. 30. kolejka PHL: GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 7:3  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
22.01.2021. 30. kolejka PHL: GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 7:3 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W piątek 22.01.2021 r. w meczu na szczycie Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy wygrał z JKH GKS-em Jastrzębie 7:3. Zobacz ZDJĘCIA z derbów GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie.

To był hit 30. kolejki PHL, w którym mistrz Polski podejmował lidera tabeli. GKS Tychy chciał zrewanżować za listopadową porażkę u siebie z jastrzębianami 2:7 oraz przegraną w Superpucharze.

Tyszanie objęli prowadzenie w 4. minucie, gdy trafił Jean Dupuy. Goście odpowiedzieli minutę później po bramce Dominika Jarosza. W 7. minucie tyski GKS ponownie objął prowadzenie za sprawą Christiana Mroczkowskiego. Pod koniec tercji jastrzębianie ostro nacierali, grając w przewadze (na ławce kar siedział Michael Cichy). Po pierwszej tercji było 2:1.

Trzecią bramkę dla GKS-u Tychy w 22. minucie strzelił Martin Brycen, a lider znów odpowiedział – Kamil Wróbel zdobył gola w 28. minucie i było 3:2. W 29. minucie tyszanie umieścili krążek w siatce dwa razy w ciągu 13 sekund (Cichy i Batłomiej Jeziorski). Wtedy w drużynie z Jastrzębia nastąpiła zmiana bramkarza – za Patrika Nechvatala na lodzie zameldował się David Marek.

W 43. minucie było już 6:2. W zamieszaniu trafił Jakub Witecki. Przy tej akcji ucierpiał bramkarz JKH i wrócił Nechvatal. Goście nie dawali za wygraną i w 49. minucie trzeciego gola zdobył dla nich Arkadiusz Kostek. Gdy na cztery minuty przed końcem w grze w przewadze krążek do bramki wpakował znów Dupuy tyszanie wiedzieli, że rewanż im się uda.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)

Bramki: 1:0 Jean Dupuy (4), 1:1 Dominik Jarosz (5), 2:1 Christian Mroczkowski (7), 3:1 Martin Brycen (22), 3:2 Kamil Wróbel (28), 4:2 Michael Cichy (29), 5:2 Bartłomiej Jeziorski (29), 6:2 Jakub Witecki (43), 6:3 Arkadiusz Kostek (49), 7:3 Jean Dupuy (56)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0