GKS Tychy - Naprzód Janów 6:1 WYNIK, ZDJĘCIA Mistrzowie Polski lepsi od outsidera

GKS Tychy pokonał Naorzód Janów 6:1
GKS Tychy pokonał Naorzód Janów 6:1 fot. Arkadiusz Gola
Hokeiści GKS Tychy w meczu otwierającym piątą rundę spotkań Polskiej Hokej Ligi pokonali na własnym lodowisku Naprzód Janów 6:1. Mistrzowie Polski po strzeleniu rywalom pół tuzina goli wyraźnie oszczędzali siły, bo w ciągu najbliższych dwóch tygodni czeka ich mordercza dawka sześciu spotkań. Zobaczcie zdjęcia i wynik meczu GKS Tychy - Naprzód Janów,

GKS Tychy - Naprzód Janów wynik

W pojedynku lidera z ostatnią drużyną tabeli nietrudno jest wskazać faworyta. W Tychach wszystko zaczęło się zgodnie z planem od gola Michaela Cichego. Później zapachniało jednak sensacją, bo goście z Janowa niespodziewanie wyrównali i I tercja skończyła się remisem.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Naprzód Janów

W szatni trener Krzysztof Majkowski musiał powiedzieć kilka cierpkich słów swoim podopiecznym, bo w II odsłonie tyszanie włączyli wyższy bieg i strzelili rywalom pięć bramek. Wyróżnił się Jakub Witecki. 30-letni napastnik sam strzelił jednego gola, a przy dwóch kolejnych trafieniach Niko Tuhkanena i Radosława Galanta asystował.

W ostatniej odsłonie tyszanie wyraźnie oszczędzali siły na wtorkowy mecz na szczycie PHL z Re-Plast Unią Oświęcim, a grający tylko na trzy piątki Naprzód cieszył się, że zremisował dwie tercje na lodowisku mistrza Polski.

GKS Tychy - Naprzód Janów 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)
1:0 Michael Cichy (9), 1:1 Jakub Piper (16), 2:1 Niko Tuhkanen (26), 3:1 Jakub Witecki (30), 4:1 Alexander Szczechura (33), 5:1 Gleb Klimienko (39), 6:1 Radosław Galant (40).