GKS Tychy nie zagra o Ekstraklasę! Zdjęcia załamanych kibiców po meczu z Łęczną

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
GKS Tychy w rzutach karnych przegrał z Górnikiem Łęczna w barażowym półfinale i nie zagra w niedzielę o prawo gry w PKO Ekstraklasie! Zobaczcie zdjęcia fanów, którzy oglądali porażkę ekipy Artura Derbina,

GKS Tychy był faworytem meczu z Górnikiem Łęczna, który decydował o prawie gry w finale baraży o miejsce w PKO Ekstraklasie. Zespół Artura Derbina rozpoczął świetnie, od 3 minuty prowadził, ale stopniowo opadał z sił, stracił gola w 87 minucie, a w rzutach karnych przegrał 2:4.

Kibice na stadionie przy ulicy Edukacji przeżyli wielkie emocje i równie wielkie rozczarowanie. W sezonie zasadniczym tyszanom niewiele przecież zabrakło, by awansować do elity bezpośrednio, ale wyprzedzili ich Radomiak i Termalica. Trzecie miejsce gwarantowało jednak atut własnego stadionu w starciach barażowych.

W Tychach na powrót Ekstraklasy czekają już od 1997 roku, gdy klub jako Sokół spadł w haniebnych okolicznościach z elity i niemal przestał istnieć. Awans byłby więc pięknym podsumowaniem tej mrocznej historii, ale na 50-lecie klubu nie uda się go osiągnąć.

Zobaczcie rozczarowanych kibiców obecnych na meczu GKS Tychy - Górnik Łęczna.