GKS Tychy – Olimpia Grudziądz 2:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Karny obroniony

GKS Tychy – Olimpia Grudziądz TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK
GKS Tychy – Olimpia Grudziądz TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Arek Gola / Polska Press
GKS Tychy – Olimpia Grudziądz TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK 2:1 W niedzielnym meczu 9. kolejki Nice 1 Ligi GKS Tychy gra z Olimpią Grudziądz. W 37 min. strzelił Dawid Błanik. W 74. min. bramkarz GKS Tychy obronił karnego! Na 2:1 strzelił w 81. min. Piotr Ćwielong. TUTAJ na dziennikzachodni.pl jest prowadzona relacja LIVE z meczu GKS Tychy – Olimpia.

GKS Tychy miał w czwartek derby w Chorzowie z Ruchem, w których do 88. minut przegrywał 0:2. Finisz okazał się udany i w piątej minucie doliczonego czasu, praktycznie w ostatniej sekundzie, Łukasz Matusiak strzałem po podaniu z rzutu rożnego uratował remis.

- Stwarzamy mało sytuacji i to jest nasza bolączką – oceniał tuż po derbach Matusiak. - Nie jest to wina napastników. To wina całego zespołu, że mało pokazujemy się do grania, mało jest ruchu bez piłki, mało jest poszanowania tej piłki na połowie przeciwnika, a tak to gramy taki chaos z przodu. W tej drużynie jest charakter, ale pora żeby się wyłoniły jej umiejętności.

Tyszanie drugi raz uratowali remis w podobny sposób, bo w meczu z Podbeskidziem u siebie przegrywali 1:3 do 84. minuty, a jednak mecz zakończył się wynikiem 3:3.

GKS Tychy – Olimpia Grudziądz TRANSMISJA NA ŻYWO

- Szukamy powodu tego, że kiedy jest wynik otwarty, kiedy albo nie przegrywamy albo nie wygrywamy, gra nam się nie klei. Tego trzeba poszukać w sferze mentalnej. Będziemy na pewno nad tym pracować – zapowiadał po meczu w Chorzowie trener GKS-u Jurij Szatałow.

Między meczami z Podbeskidziem i Ruchem przyszła jeszcze wyjazdowa porażka z Chojniczanką 0:3, a wcześniej ze Stomilem w Olsztynie 0:2, dlatego w Tychach stęskniono się już za zwycięstwami – GKS ostatni raz zdobył trzy punkty 19 sierpnia w 4. kolejce pokonując na swoim stadionie Bytovię 1:0. Tyski zespół zgromadził do tej pory 11 punktów i jest w środkowej części tabeli. Przed sezonem nie ukrywano chęci ataku na Ekstraklasę...

Tyscy spece od marketingu starają się w nietypowy sposób zachęcić kibiców do przychodzenia na stadion przy Edukacji. Tym razem bramkarz Marek Igaz i Piotr Ćwielong wcielili się w rolę kontrolerów biletów w miejskim autobusie. Pasażerom z ważnymi biletami wręczali zaproszenia na mecz Olimpią. Wybór piłkarzy nie był przypadkowy. Ćwielong i Igaz od kilku tygodni są obecni na tyskich przystankach. Zdjęcia z wizerunkiem zawodników zachęcają mieszkańców do przyjścia na Stadion Miejski.

- Zdecydowana większość osób zapewniała nas, że przyjdzie na niedzielne spotkanie z Olimpią Grudziądz. Bardzo mocno liczymy na wsparcie naszych fanów. Dzięki takiej akcji na pewno zachęcimy niezdecydowanych do przyjścia na mecz – mówił Marek Igaz.

Olimpia Grudziądz ma 13 punktów – w środę w zaległym meczu przegrała w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:3, a wcześniej pokonała u siebie Ruch 1:0 po rzucie karnym.

GKS Tychy – Olimpia Grudziądz WYNIK

Typy ekspertów Dziennika Zachodniego na mecz GKS Tychy – Olimpia Grudziądz: Magdalena Figura 1:0, Jan Furtok 2:1, Edward Socha 0:2, Mariusz Śrutwa 1:1 i Jan Żurek 2:1.