GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 7:1. Zabójczy początek mistrzów Polski [ZDJĘCIA]

GKS Tychy
GKS Tychy Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Hokeiści GKS Tychy po raz drugi pokonali u siebie Podhale - tym razem 7:1. Do awansu do finału obrońcom tytułu mistrzowskiego brakuje już tylko dwóch wygranych. Kolejne mecze półfinałowe w piątek i w sobotę w Nowym Targu.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu pokonali Podhale w jeszcze wyższych rozmiarach niż w pierwszym meczu tych drużyn. Emocje w drugim półfinałowym spotkaniu skończyły się już nieco ponad 10 minutach gry, bo tylko tyle czasu potrzebowali tyszanie, by strzelić „Szarotkom” cztery bramki.

Początek w wykonaniu GKS był wręcz zabójczy. Worek z bramkami otworzył Bartłomiej Pociecha popisując się pięknym strzałem z niebieskiej linii. Drugi gol FilipaKomorskiego padł po zespołowej akcji trzeciego ataku tyszan, a kolejne dwa trafienia po indywidualnych akcjach zdobył Jakub Witecki.

Podhale przegrywało 0:4 i trener Marek Ziętara chcąc ratować sytuację najpierw wziął czas, a później zmienił bramkarza zastępując Ondreja Raszkę Błażejem Kapicą. Młody golkiper zachował czyste konto przez 40 minut gry, ale w końcówce trzeciej tercji skapitulował jeszcze trzykrotnie po uderzeniach Marcina Kolusza, Bartłomieja Pociechy i Radosława Galanta.

W przerwie między tercjami na tyskim lodowisku odbyła się prezentacja piłkarzy GKS, którzy w piątek zaczynają II-ligowe rozgrywki meczem z ROW.

Półfinał play off PHL

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 7:1 (4:1, 0:0, 3:0)
1:0 Bartłomiej Pociecha (4), 2:0 Filip Komorski (9), 3:0 Jakub Witecki (10), 4:0 Jakub Witecki (11), 4:1 Kasper Bryniczka (15), 5:1 Marcin Kolusz (50), 6:1 Bartłomiej Pociecha (60), 7:1 Radosław Galant (60).
Widzów 2.500.
Kary GKS - 10, Podhale - 31 minut (w tym kara meczu dla Krzysztofa Zapały).W play off (do czterech zwycięstw) 2:0 dla GKS.
Kolejny mecz w piątek o 18.30 w Nowym Targu.

Comarch Cracovia – Ciarko Sanok 1:4 (0:0, 1:1, 0:3).
W play off (do czterech zwycięstw) 1:1.