GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 1:0 ZDJĘCIA, WYNIK Szczechura dał zwycięstwo tyszanom i pluszaki dzieciom

GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 1:0
GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 1:0 Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Alexander Szczechura pod koniec III tercji. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Unia Oświęcim.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim wynik

Kibice od pierwszego gwizdka sędziego czekali na bramkę dla GKS, bowiem w niedzielę na tyskim lodowisku prowadzona była akcja Teddy Bear Toss. Fani przyszli na mecz z Unią z maskotkami i po zdobyciu gola przez gospodarzy mieli je rzucić na lód. Każdy kto przyszedł na widownię z pluszakiem mógł kupić dużo tańszy bilet.

Kibice się niecierpliwili, bo choć podopieczni trenera Andrija Gusowa mieli sporo okazji to na tablicy wyników cały czas widniał wynik 0:0. Bramkę Kanadyjczyka Clarke'a Saundersa odczarował dopiero w 54 minucie Alex Szczechura i wtedy mnóstwo maskotek wylądowało na tafli.

W końcówce goście starali się wyrównać i po wzięciu przez trenera Nika Zupancicia czasu wycofali w przedostatniej minucie bramkarza, ale wynik nie uległ już zmianie i mistrzowie Polski w świętej wojnie pokonali sąsiadów zza miedzy.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim

Akcja Teddy Bear Toss organizowana była w Tychach już po siódmy. Zebrane maskotki trafią do podopiecznych Fundacji Cicha Nadzieja, działającej przy Szpitalu Miejskim w Tychach. W 2014 roku na taflę rzucono 2352 pluszaki, co jest klubowym rekordem. Zebrane z niedzielę zabawki są na razie skrupulatnie liczone.

Zobaczcie koniecznie

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Bramka 1:0 Alexander Szczechura (54)

Kary Tychy - 39 minut, Unia - 6 minut

Widzów 2400

GKS Tychy Murray, (Leawrtowski); Yeronau, Novajovsky, Yafimenka, Komorski, Klimenko; Kotlorz, Akimoto, Bagiński, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura; Kolarz, Bizacki, Kogut, Gościński.