GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 2:0 [RELACJA, OPINIE, ZDJĘCIA]

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz
GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz Lucyna Nenow
GKS Tychy wygrał z Sandecją Nowy Sącz 2:0 w meczu 14. kolejki pierwszej ligi. Bramki strzelili Damian Krajanowski z rzutu karnego w 22. minucie i Paweł Smółka w 53 min. Tyszanie zaliczyli trzecią wygraną z rzędu, a kibice już głośno śpiewają, że „GKS nigdy nie spadnie!”.

GKS TYCHY - SANDECJA NOWY SĄCZ - RELACJA LIVE OD 12:30 NA EKSTRAKLASA.NET:

W pierwszej akcji meczu to goście mogli objąć prowadzenie. Po błędzie tyskiej obrony szansę miał Tomasz Margol, jednak strzelił obok słupka. GKS odpowiedział uderzeniem nad poprzeczką Patrika Czarnoty.

Sandecja miała przewagę, ale to gospodarze strzelili bramkę. W 22. minucie w pole karne wpadł Paweł Smółka, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Arkadiusza Czarneckiego. Sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Rzut karny strzałem pod poprzeczkę wykorzystał Damian Krajanowski.

Od 37. minuty powinno być 2:0 dla tyszan. Krajanowski świetnym podaniem uruchomił Dawida Dzięgielewskiego, który stanął oko w oko z Marcinem Cabajem. Górą był doświadczony bramkarz Sandecji. Dobitka Pawła Lisowskiego poszybowała wysoko nad bramką.

GKS strzelił drugiego gola na początku drugiej połowy. Dzięgielewski tak podał do Smółki, że napastnik gospodarzy miał przed sobą tylko bramkarza i wykorzystał tę sytuację. To już siódme trafienie Smółki w tym sezonie.

W 84. minucie po rzucie wolnym główką bramkę dla Sandecji strzelił Rafał Zawiślan, ale radość gości przerwał sędzia odgwizdując spalonego.

Po tej wygranej GKS opuścił strefę spadkową.

Opinie trenerów

Ryszard Kuźma (Sandecja)

Przed tym meczem też mieliśmy trzy wygrane pod rząd. Niestety dziś może nie piłkarsko, ale wolicjonalnie przegraliśmy. Więcej było zdecydowania u gospodarzy, Mieliśmy piłkę na otwarcie, mogło się dobrze ułożyć. Potem trochę się usypaliśmy, graliśmy, ale bez efektu.

Jan Żurek (GKS Tychy)

Wiedzieliśmy o dobrej dyspozycji Sandecji, dlatego dobrze się przygotowaliśmy do tego meczu. Dziś wygraliśmy głową, nie tylko cechami wolicjonalnymi. Zrealizowaliśmy założenia taktycznie. Chcę zadedykować ten mecz Marianowi Polusowi, byłemu prezesowi Górnika Zabrze, który mnie wspiera. On czekał na moje trzy wygrane mecze. Pracowaliśmy nad poprawą gry obronnej całego zespołu. Jakiś tam postęp jest, ale ciągle dużo pracy przed nami. Na początku spotkania popełniliśmy błędy, które mogły nas drogo kosztować.

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Krajanowski (22-karny), 2:0 Paweł Smółka (53)

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

Widzów: 400

GKS: Igaz - Małkowski, Kopczyk, Masternak , Mączyński - Krajanowski (46. Chomiuk), Żunić, Lisowski, Czarnota, Dzięgielewski (76. Grzybek) – Smółka (80. Flis)

Sandecja: Cabaj - Makuch, Czarnecki, Mójta - Bębenek, Nather, Kosiorowski (60. Szczepański), Górski, Margol (74. Zawiślan), Szarek - Fałowski (60. Badaljan).

Żółte kartki: Smółka - Bębenek, Kosiorowski, Mójta
GKS TYCHY - SANDECJA NOWY SĄCZ - ZAPOWIEDŹ MECZU:

W ostatniej kolejce tyszanie pokonali na wyjeździe Flotę Świnoujście 1:0. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tej rundzie. Kolejkę wcześniej drużyna z Tychów pokonała w Jaworznie Wisłę Płock 1:0.

Sandecja Nowy Sącz w poprzedniej kolejce również odniosła zwycięstwo pokonując 1:0 Stomil Olsztyn po bramce Macieja Górskiego 77. minucie spotkania. Kibice z Nowego Sącza przyjaźnią się z tyskimi fanami, więc będzie to tzw. „mecz przyjaźni”, ale raczej tylko na trybunach.

Pomimo dwóch zwycięstw z rzędu „trójkolorowi” nadal okupują 17. lokatę. Sandecja do tej pory zgromadziła na swoim koncie 18 punktów i przed rozpoczęciem 14. serii spotkań plasowała się na ósmej pozycji w ligowej tabeli. Zawodnicy z Nowego Sącza odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu.

Rywale tyszan w swoim składzie posiadają kilku znanych a zarazem doświadczonych zawodników m.in. Marcina Cabaja, Marcina Makucha czy Piotra Kosiorowskiego. Najlepszym strzelcem w zespole biało-czarnych jest obrońca Adam Mójta, który ma na swoim koncie 3 gole.

Warto dodać, że ubiegłoroczne spotkanie pomiędzy GKS Tychy a Sandecją Nowy Sącz było przełomowym dla śląskiego pierwszoligowca.