GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz ZDJĘCIA, WYNIK Tyszanie wygrali mecz przyjaźni i wreszcie mają pierwsze zwycięstwo w sezonie

22.08.202. GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:1.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
22.08.202. GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 22.08.2021 r. w meczu 5. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Sandecją Nowy Sącz 2:1 (1:1). To pierwsze zwycięstwo drużyny trenera Artura Derbina w tym sezonie. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na stadionie przy Edukacji.

Przed meczem z Sandecją tyszanie mieli na koncie tylko 2 punkty. Drużyna trenera Artura Derbina nie tak wyobrażała sobie wejście w nowym sezon. W meczu przyjaźni kibiców GKS-u Tychy i Sandecji na boisku nie mogło być więc mowy o sentymentach.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - Sandecja, 22.08.2021 r.

Do przerwy był remis 1:1

GKS Tychy miał więcej czasu na regenerację między meczami, ponieważ grał z Podbeskidziem w Bielsku-Białej 17 sierpnia, a Sandecja w Katowicach z GKS-em dwa dni później. Oba mecze zakończyły się remisami 0:0. Trener Derbin był na Bukowej i podglądał drużynę Dariusza Dudka.

Sandecja prowadziła w Tychach od 30. minuty. Były zawodnik tyskiej drużyny Dawid Błanik minął Konrada Jałochę i skierował piłkę do siatki. Goście cieszyli się z prowadzenia tylko trzy minuty. Krzysztof Wołkowicz popisał się mierzonym dośrodkowaniem i Nemanja Nedić głową doprowadził do wyrównania.

Karny zdecydował o zwycięstwie

W 72. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na wprowadzonym po przerwie Bartoszu Bielu. Z 11 metrów strzelił Wołkowicz. Ten gol dał tyszanom pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Dawid Błanik (30), 1:1 Nemanja Nedić (33), 2:1 Krzysztof Wołkowicz (72-karny)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Wiktor Żytek, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Janiak (46. Marcin Kozina), Jakub Piątek, Oskar Paprzycki, Gracjan Jaroch (80. 77. Kacper Piątek), Kamil Kargulewicz (46. Bartosz Biel) - Tomas Malec (66. Łukasz Grzeszczyk).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Rafał Kobryń, Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Jakub Wawszczyk (85. Kamil Słaby) - Jakub Zych (77. Robert Prochownik), Damir Sovsić, Michał Walski, Robert Janicki (62. Bartłomiej Kasprzak), Dawid Błanik (77. Maciej Małkowski) - Dawid Wolny (62. Swetosław Dikow).

Żółte kartki: Połap - Pietrzkiewicz, Sovsić, Słaby.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)