GKS Tychy - Skra Częstochowa 4:1. Rośnie forma tyszan ZDJĘCIA

Mecz GKS Tychy ze Skrą oglądała spora grupa tyskich kibicówZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Tychy pokonali Skrę Częstochowa 4:1 w meczu sparingowym rozegranym w Tychach. Forma drużyny trenera Dominika Nowaka wyraźnie idzie w górę, bo tyszanie wygrali drugie spotkanie w tym tygodniu. Pojedynek rozgrywany na stadionie na osiedlu A w Tychach oglądała spora grupa kibiców. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Skra Częstochowa.

GKS Tychy - Skra Częstochowa 4:1. Rośnie forma tyszan

Piłkarze GKS Tychy w środę pokonali Garbarnię, ale ze względu na burzę mecz trwał tylko 40 minut. W kolejnym sparingu ze Skrą obaj szkoleniowcy umówili się więc na 120 minut walki, bo spotkanie składało się z czterech 30-minutowych kwart. Tyszanie pewnie wygrali, a ich forma wyraźnie idzie w górę. Po dobrym spotkaniu piłkarze dostali od trenera Dominika Nowaka wolną niedzielę.

Tyszanie szybko objęli prowadzenie, bo już w 8 minucie Nemanja Nedić po centrze Krzysztofa Wołkowicza głową posłał piłkę do bramki. Drugi gol padł po bliźniaczej akcji. Znów dośrodkowywał Wołkowicz, a głową strzelał Nedić. Odbitą przez bramkarza piłkę z bliska do siatki wepchnął Daniel Rumin.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - SKRA

Po 60 minutach na murawie pojawił się druga jedenastka GKS, która również strzeliła dwie bramki. Najpierw rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z częstochowian wykorzystał Patryk Mikita. Kilka minut później po odbiorze piłki przez Mateusza Czyżyckiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcin Kozina i nie zmarnował okazji.

Honorowe trafienie dla Skry padło na 10 minut przed końcem spotkania. Jego autorem był Krzysztof Ropski, który płaskim strzałem z dystansu zaskoczył Kacpra Dana. Częstochowianie doznali pierwszej porażki w letnich sparingach.

GKS Tychy - Skra Częstochowa 4:1 (1:0, 1:0, 2:0, 0:1)
1:0 Nemanja Nedić (8), 2:0 Daniel Rumin (55), 3:0 Patryk Mikita (68-karny), 4:0 Marcin Kozina (74), 4:1 Krzysztof Ropski (110)

Tychy (I i II kwarta) Jałocha - Buchta, Nedić, Pipia, Kargulewicz, Żytek, Ploch, Wołkowicz, Malec, Domínguez, Rumin.
(III i IV kwarta) Dana - Mańka, Buchta (91. Nedić), Szymura (91. Pipia; 105. Żytek) - Połap, Jaroch, Czyżycki, Dzięgielewski - Kozina, Machowski, Mikita.

Skra (I i II kwarta) Bursztyn - Brusiło, Mesjasz, Szymański - Lukoszek, Sajdak, Baranowicz, Hilbrycht, Sangowski, Niedbała (50. Flak) - Kozłowski.
(III i IV kwarta) Hajda (91. Szymkowiak) - zawodnik testowany, Sadowski, Czajka - Flak (91. Napora), Olejnik, Babiarz, Sangowski (70. Malec, 118. Kołodziejczyk), Pyrdoł, Winiarczyk - Ropski.