GKS Tychy - Stomil 1:0. WYNIK, RELACJA, LIVE Gol Mańki dał trzy punkty

W meczu 16. kolejki Fortuna 1. Liga piłkarze GKS Tychy pokonali na swoim boisku Stomil Olsztyn 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył tuż przed przerwą Maciej Mańka.

W pierwszych minutach nieco lepszą drużyną byli piłkarze gości, swoich szans pokonania bramkarza z Tychów próbował Grzegorz Lech. Na bramkę Konrada Jałochy strzelał także Bartłomiej Niedziela, mocno uderza zza pola karnego piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Gospodarze odpowiedzieli w 19 min, kiedy na bramkę Stomilu uderzał Łukasz Sołowiej. Strzał piłkarza gospodarzy sprawił sporo kłopotów bramkarzowi gości.

Pod koniec pierwszej połowy znowu uwidoczniła się przewaga gości. Wystarczyła jednak jedna dobra kontra i na prowadzenie wyszli gospodarze. Przed polem karnym Stomilu do piłki dopadł Łukasz Grzeszczyk i dograł ją do Macieja Mańki, który w sytuacji sam na sam pokonał Michała Leszczyńskiego.

Na początku drugiej połowy Stomil mógł doprowadzić do wyrównania po stałym fragmencie gry. W pole karne dośrodkował Grzegorz Lech, a do piłki idealnie wyskoczył Ołeh Tarasenko. Przymierzył bardzo dobrze, ale jeszcze lepiej zachował się bramkarz gospodarzy Konrad Jałocha.

Gospodarze też mieli okazję do podwyższenia wyniku. W 71. min dośrodkowanie Grzeszczyka na głowę Biernata, strzał... cudem broni Leszczyński. Pod koniec meczu Stomil nie miał jakości, żeby przebić się przez szczelną obronę gospodarzy. Olsztyński zespół jest w kryzysie, nie wygrał piątego spotkania z rzędu w rozgrywkach pierwszoligowych.

Do ostatniego gwizdka kibice na Edukacji nie oglądali już bramek, ale dzięki bramce Mańki w pierwszej połowie tyszanie zgarnęli całą pulę.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)