GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 5:2. Nowy trener Szarotek postraszył tyszan. Zdjęcia kibiców i meczu

Hokeiści GKS Tychy, ku radości swoich kibiców, pokonali na Stadionie Zimowym Tauron Podhale Nowy Targ   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Tychy, ku radości swoich kibiców, pokonali na Stadionie Zimowym Tauron Podhale Nowy Targ Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym w piątek 18 listopada meczu 21. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Tauron Podhale Nowy Targ 5:2. Ostatnia drużyna tabeli przyjechała na Śląsk pod wodzą nowego trenera Łotysza Aleksandrsa Beļavskisa i nastraszyła tyszan, ale ostatecznie gospodarze wyszli zwycięstwo z konfrontacji na Stadionie Zimowym. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Podhale Nowy Targ.

Hokeiści GKS Tychy odnieśli czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo pokonują Tauron Podhale Nowy Targ. Sukces nad ostatnią drużyną Polskiej Hokej Ligi nie przyszedł im jednak łatwo.

Nowotarżanie przyjechali na Śląsk pod wodzą nowego trenera Aleksandrsa Belavskisa. 58-letni Łotysz pracował już w Nowym Targu w sezonie 2017/18, ale wówczas rozwiązano z nim kontrakt ze względów dyscyplinarnych. Teraz zdecydował się wrócić do Podhala i pomóc tej drużynie wydźwignąć się z kryzysu.

Gościa zagrali na Stadionie Zimowym bardzo ambitnie i nastraszyli tyszan. Mecz zaczął się zgodnie z planem, bo po niespełna 12 minutach gry GKS prowadził 2:0. Najpierw do siatki trafił Kanadyjczyk Alexandre Boivin, a później Fin Olli Kaskinen.

Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ

Goście ani myśleli się jednak poddawać. Jeszcze w I tercji kontaktowego gola strzelił doświadczony Słowak z polskim paszportem Martin Przygodzki, a na początku II tercji do remisu mocnym strzałem z niebieskiej linii doprowadził Czech Ondrej Volrab.

Tyszanie ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Emila Bagina. Słowacki obrońcy wykorzystał okres gry gospodarzy w podwójnej przewadze. W III tercji ich zwycięstwo przypieczętował Ondrej Sedivy. Czech dwa razy trafił do siatki.

W niedzielę tyszan czeka derbowy pojedynek w Satelicie z drużyną GKS Katowice, która w tym tygodniu przegrała obydwa spotkania ligowe.

GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
1:0 Alexandre Boivin (8), 2:0 Olli Kaskinen (12), 2:1 Martin Przgodzki (18), 2:2 Ondrej Volrab (25), 3:2 Emil Bagin (33), 4:2 Ondrej Sedivy (44), 5:2 Ondrej Sedivy (59)