GKS Tychy - Wisła Płock 1:2 RELACJA, ZDJĘCIA Nieudany debiut trenera Artura Derbina. Zespół z Ekstraklasy wyrzucił GKS z Pucharu Polski

15.08.2020. 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski: GKS Tychy - Wisła Płock  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
15.08.2020. 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski: GKS Tychy - Wisła Płock Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 1/32 Fortuna Pucharu Polski GKS Tychy przegrał z Wisłą Płock 1:2 (0:1). Bramki zdobyli: Kamil Szymura (89) oraz Cillian Sheridan (26), Mateusz Szwoch (51-karny). Od 66. minuty GKS Tychy grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Oskara Paprzyckiego.

Mecz Pucharu Polski był wielką niewiadomą dla trenerów obu drużyn, bo ich podopieczni nie zdążyły rozegrać gier kontrolnych. - Ale większą niewiadomą jest GKS Tychy, ze względu na moją osobę - uśmiechał się debiutujący na tyskiej ławce trener Artur Derbin.

W GKS Tychy w wyjściowym składzie pojawili się dwaj nowi zawodnicy - Krzysztof Wołkowicz z GKS-u Bełchatów i Oskar Paprzycki z Chojniczanki Chojnice.

Goście objęli prowadzenie w 26. minucie. Asystą popisał się Mateusz Szwoch, a Cillian Sheridan wygrał pojedynek z Konradem Jałochą. Ten wynik utrzymał się do przerwy.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowie tyszanie byli bliscy wyrównania. Uderzył Sebastian Steblecki i Krzysztof Kamiński sparował piłkę na słupek. Do siatki skierował ją Szymon Lewicki, ale był na spalonym. Wisła szybko odpowiedziała - sędzia podyktował rzut karny za faul na Dawidzie Kocyle. Mateusz Szwoch strzelił z 11 metrów i do asysty dorzucił bramkę.

Od 66. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, gdy drugą żółtą kartkę i czerwoną dostał Paprzycki.
W 73. minucie Jałocha uratował GKS Tychy przed utratą trzeciej bramki, tym razem będąc górą w pojedynku z Sheridanem.

W 84. minucie tyszanie mieli okazję na bramkę, która mogła jeszcze dać nadzieję na dogrywkę. Kamiński w w dobrym stylu poradził sobie ze strzałem Damiana Nowaka. Nowak zatrudnił bramkarza gości jeszcze cztery minuty później, uderzając z ostrego kąta. Tyszanie dopięli swego w 89. minucie, kiedy gola zdobył debiutant Kamil Szymura. Wisła nie pozwoliła już na więcej.

1/32 Fortuna Pucharu Polski: GKS Tychy - Wisła Płock 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Cillian Sheridan (26), 0:2 Mateusz Szwoch (51-karny), 1:2 Kamil Szymura (89)

GKS Tychy: Jałocha - Połap (81. Szeliga), Sołowiej, Szymura, Wołkowicz - Steblecki (71. K. Piątek), Paprzycki, Biegański, Grzeszczyk (77. J. Piątek), Moneta (57. Biel) - Lewicki (58. Nowak).

Wisła Płock: Kamiński - Michalski, Rzeźniczak, Uryga, Garcia - Żuk (82. Pawlak), Lesniak (67. Rasak), Adamczyk (67. Gjertsen), Szwoch, Kocyła (77. Szczutowski) - Sheridan (77. Tuszyński).

Żółte kartki:Paprzycki, Połap - Lesniak, García, Rzeźniczak

Czerwona kartka: Oskar Paprzycki (66', GKS Tychy, za drugą żółtą)

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)