GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:1 RELACJA, ZDJĘCIA Tyszanie rzutem na taśmę uratowali remis w derbach województwa śląskiego

04.06.2020 r. GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
04.06.2020 r. GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W ostatnim meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (0:1). Bramkę z rzutu karnego w 33. minucie zdobył Fabian Piasecki, a wyrównał w 93. minucie Łukasz Moneta. Na ławce trenerskiej Zagłębia zadebiutował Krzysztof Dębek. Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.

W czwartek Ryszard Komornicki debiutował w roli trenera GKS-u Tychy w meczu ligowym. Przed zawieszeniem sezonu tyszanie pod wodzą Komornickiego przegrali w Totolotek Pucharze Polski z Cracovią 1:2, ale dopiero po dogrywce. Na derby województwa śląskiego postawił na skład, w którym nawet na ławce rezerwowych zabrakło Keona Daniela, Omara Monterde, Bartosza Szeligi i Szymona Lewickiego. Zagłębie Sosnowiec przystąpiło do tego meczu z nowym trenerem Krzysztofem Dębkiem.

Sosnowiczanie wybiegli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Dziękujemy Kibicom za Wsparcie!!!"

Po pierwotnym badaniu sił, do konkretów przeszli goście. W 10. minucie Filip Karbowy uderzył z daleka i Konrad Jałocha wybił piłkę na rzut rożny. Minutę później znów strzelał Karbowy - nad spojeniem słupka i poprzeczki. W 12. minucie Piotr Polczak główkował nad bramką, w 15. Patryk Małecki z rzutu wolnego chciał posłać piłkę "za kołnierz" Jałochy, ale bramkarz GKS-u nie dał się zaskoczyć.

Tyszanie wyszli obronną rękę z opałów i w 28. minucie Sebastian Steblecki postraszył gości strzałem z dystansu. GKS atakował, jednak nadział się na kontrę po swoim rzucie rożnym. W pole karne wpadł Szymon Pawłowski, odegrał do Małeckiego, którego popchnął Dario Kristo. Sędzia Sebastian Jarzębak wskazał na 11 metr. Fabian Piasecki strzelił mocno i choć Jałocha wyczuł jego intencję, nie zdołał obronić. Piasecki schował piłkę pod koszulkę, dając znać, że wkrótce zostanie ojcem. Zagłębie prowadziło w Tychach od 33. minuty.

GKS chciał wyrównać jeszcze przed przerwą, ale Steblecki znów strzelił niecelnie, a Łukasz Grzeszczyk posłał piłkę nad poprzeczką z rzutu wolnego sprzed pola karnego.

Od początku drugiej połowy tyszanie ruszyli do ataku i osiągnęli znaczną przewagę. W 56. minucie po główce Łukasza Sołowieja piłka skozłowała przed Krystianem Stępniowskim i trafiła w poprzeczkę. GKS atakował, często kotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale wynik się nie zmieniał. Upływający czas powodował, że tyszanom puszczały nerwy, ale do ostatnich minut walczyli o wyrównującą bramkę.

Udało się na samym końcu. Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Szumilas, a Łukasz Moneta skierował piłkę głową do bramki. To była ostatnia akcja tego meczu! Uratowany punkt okazał się prezentem dla prezesa GKS-u Leszka Bartnickiego z okazji urodzin.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Fabian Piasecki (33-karny), 1:1 Łukasz Moneta (90+3)

GKS Tychy: Jałocha - Mańka, Biernat, Sołowiej, Kallaste (63. Moneta) - K. Piątek (46. Szumilas), Kristo, Grzeszczyk, J. Biegański (72. Kasprzyk), Steblecki - Piątkowski.

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Radkowski, Polczak, Beneta - Szwed (65. Rubio), Babiarz, Pawłowski (69. Mularczyk), Karbowy (59. Hołota), Małecki - Piasecki.

Żółte kartki: Biernat, Mańka - Karbowy, Ryndak

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: bez udziału publiczności