GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 7:2 ZDJĘCIA Pewne zwycięstwo mistrza Polski

Hokeiści GKS Tychy pokonali Zagłębie Sosnowiec 7:2  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Tychy pokonali Zagłębie Sosnowiec 7:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W jednym z dwóch niedzielnych meczów Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec 7:2. Mistrz Polski był faworytem derbowej kontrontacji i odniósł pewnie zwycięstwo nad młodym zespołem z Sosnowca. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. Pewne zwycięstwo mistrza Polski

Koronawirus daje się we znaki zawodnikom Polskiej Hokej Ligi. W 8. kolejce z powodu tego, że w drużynach Tauronu Podhala Nowy Targ i Re-Plast Unii Oświęcim znaleźli się "zawodnicy, mający objawy wymagające samoizolacji" jak w komunikatach PHL określa się osoby zarażone, odwołano aż trzy spotkania.

Derby w Tychach na szczęście doszły do skutku. Mistrzowie Polski, którzy właśnie zostali liderem tabeli, odnieśli wysokie zwycięstwo. Hokeiści GKS rozkręcali się powoli i młodzi sosnowiczanie przez połowę spotkania dotrzymywali im kroku. W I tercji stracili tylko jedną bramkę, a na początku drugiej odsłony zdołali dwa razy pokonać Johna Murraya i strzelić kontaktowe gole.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Kiedy jednak później tyszanie włączyli wyższy bieg to posypały się kolejne bramki. Trzy trafienia w tym meczu gospodarze zdobyli grając w liczebnej przewadze, a w ostatnich minutach spokojnie kontrolowali sytuację na tafli. Na wyróżnienie zasłużył Filip Komorski, który przypieczętował wygraną mistrzów Polski strzelając ostatnią bramkę, a wcześniej asystował przy dwóch trafieniach kolegów z pierwszego ataku. GKS Tychy po tej wygranej umocnił się na czele Polskiej Hokej Ligi.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)
1:0 Jan Krzyżek (17), 2:0 Bartłomiej Pociecha (22), 3:0 Szymon Marzec (26), 3:1 Tomasz Kulas (28), 3:2 Michał Domogała (30), 4:2 Patryk Wronka (39), 5:2 Christian Mroczkowski (41), 6:2 Jarosław Rzeszutko (49), 7:2 Filip Komorski (50)